• Ana Sayfa
  • Van Gölü Ekspresi Turu ( 3 Gün 2 Gece )
Van Gölü Ekspresi Turu ( 3 Gün 2 Gece )
Van Gölü Ekspresi Turu ( 3 Gün 2 Gece )
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

1.GÜN

.......

TATVAN - AHLAT SELÇUKLI MEZARLIKLARI - ADİLCEVAZ – ERCİŞ MURADİYE ŞELALESİ – VAN

 

Tatvan Tren Garında Grubu Karşılama Saat : 12.00. Tatvan Şehir Gezisi. Öğle Yemeği.Van Gölü kıyısındaki yolculuğumuzla Ahlat’a ulaşıyoruz. Anadolu’nun en büyük Müslüman mezarlıklardan biri olan Ahlat Selçuklu mezarlığına gidiyoruz. Mezar taşları ait oldukları dönemdeki inanışlar hakkında da bilgi veren birer tarihi belge niteliğinde. Anadolu tarihi açısından oldukça önemli olan mezarlığın dışında Ahlât manevi yönüyle öne çıkan ve yoğun biçimde ziyarete uğrayan çok sayıda kümbet ve türbeyi de barındırıyor. Selçuklu mezar taşları Boyları 3,5 metreye ulaşan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok Türk büyüğüne ait kümbetleri Emir Bayındır Kümbeti'ni, Çifte Kümbetler ve Ulu Kümbet'i ziyaret ediyor.Ahlât şehir turumuzdan Sonrasında Adilcevaz ilçesine hareket ediyoruz. Yöreye özgü imal edilen bastonları görmek için Baston Atölyesinde alışveriş .Erciş ilçesi üzerinden Van'a dönüyoruz. Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye şelalesi gezisine başlıyoruz. 18 metreden dökülen güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsü ile meşhur olan adını Sultan 4.Murat’tan alan oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda fotoğraf çekiyoruz. Akşam yemeği ve Van’da Konaklama.

 

* Van da 3* – 4* - 5* Otel de akşam yemeği ve konaklama.

 

 

 

2.GÜN

......

VAN – VAN KAHVALTISI - KEDİ EVİ - VAN KALESİ - VAN URARTU MÜZESİ - ARUBANİ GÜMÜŞ MERKEZİ - AKTAMAR ADASI & KİLİSESİ – TATVAN

 

Sabah Otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.Doğu’nun Paris’i diye bilinen Van’ı geziyoruz. Van’ın yemek kültüründe önemli yeri olan yöresel Meşhur Van Kahvaltısıyla günümüze başlıyoruz. Van denildiğinde akla ilk gelenlerden eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Van YYÜ Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonrası Urartu devletinin baş kenti olan Van. Urartu Dönemine ait birçok eser ve kültürel değerlere sahiptir. Van’ın tarihi sürecini ve kültürel değerlerini öğrenmek için muhakkak Van Kalesi Karşısında bulunan Ülkenin En Büyük Müzelerinden biri olan Van Urartu Müzesini Gezmeliyiz ,sonrası M. Ö. 900-600 yılları arasından Van ve bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830 ) tarafından yaptırılan Van Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkanı bulacağız. Van Kalesinde eski Tuşba ve Van Evleri Gezisini yaptıktan sonra serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak.Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkanı da bulabileceğiz. Gümüş Atölyesinin ardından Van’ın bir diğer el sanatı olan Halı Kilim atölyesine gidiyoruz. İran, Ermeni ,Türkmen halı ve kilimleri üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı Kilim atölyesinin ardından. Van da alacağımız öğle yemeği ve Dileyenler Van’a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. . Van denince ilk akla gelen Akdamar Adası. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra Kabartmaları ve süslemeleri ile günümüze kadar ulaşmış nadir eserlerden, Tevrat ve İncil kıssalarını anlatan iç ve dış kabartmaları ile dünyaca ünlü olan ve M.S 921 yılında tamamlanan Kutsal Haç Kilisesi Gezisini tamamlıyoruz. Ardından Tatvan’a Hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Tatvan’da konaklama.

 

 

* Tatvan’ da 3* – 4* Otel de akşam yemeği ve konaklama.

 

 

 

3.GÜN

.......

TATVAN TREN GARI

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz Dönüş için Hareket . Tren Garına Transfer.

 

* Tatvan Tren Garında grubu uğurlama. Saat : 07.00

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT ...TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT
       

 

SNG ODA FARKI : ... TL

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR   
 

*Kişi sayısına göre Ulaşım ( Mercedes Midibüs - Minibüs - Otobüs )

*Rehberlik Hizmetleri

*Konaklama (H.B) - ( Oda kahvaltı ve Akşam yemeği )

*Seyahat Sigortası

*Van kahvaltısı

*Tekne ücretleri
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 

*Öğle Yemekleri

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Van Oturma Gecesi

 

 

 

 

 


UYARILAR

Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.