Yurtdışı Turlar
İran Turu 06 - 13 Kasım 2021 ( 8 Gün 7 Gece ) - Van Çıkışlı ( Tebriz - Tahran - İsfahan - Şiraz - Yezd - Hoy )
İran Turu 06 - 13 Kasım 2021 ( 8 Gün 7 Gece ) - Van Çıkışlı ( Tebriz - Tahran - İsfahan - Şiraz - Yezd - Hoy )
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

 

1.GÜN

06 KASIM 2021 CUMARTESİ

 VAN – HOY – ŞEMSİ TEBRİZİ – TEBRİZ –  ŞAH GÖLÜ

 

Sabah Van’da Saat  08.00 de  belirlemiş olduğumuz noktadan buluşarak İran’a Hareket ediyoruz. Kapı köy sınır kapısı ( 90 km ).Kapı koy  Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra İran  Razi Sinir Kapısında Bizleri Karşılayan Rehberimiz ve bekleyen Aracımıza  binerek İran Hoy  bölgesine geçiyoruz. Hoy’da  Şemsi Tebriz’i  kabri  ve doğduğu şehri ziyaret ediyoruz. Hoy Panoramik  turu bitiminde yerel restoranda öğle yemeği sonrası Tebriz’e hareket. Sofiyan ’da  vereceğimiz molada Yöresel İran Çay İkramı. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz’e giriş. Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun % 99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf, adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşif edeceksiniz. Tebriz’de El Gölü ( Şah gölü ) Gezisini Yaptıktan Sonra Serbest zaman .Akşam Yemeği ve Tebriz’de Konaklama.

 

* Tebriz’de Akşam Konaklama : Tebriz Otel 4*

 

Öğlen yemeği : Hoy’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Tebriz’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Tebriz Otel 4* / Tebriz

Rota : Van - Kapı koy sınır kapısı ( 90 km ) Kapı koy ( Razi ) sınır kapısı ( 65 ) Hoy – Tebriz ( 150 )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 305 km - 5 Saat

 

 

2.GÜN

07 KASIM 2021 PAZAR

TEBRİZ - KAPALI ÇARŞI - TAHRAN - AZADİ MEYDANI

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Tebriz turumuzun devam ediyoruz. Cuma Mescidi , Ark  ve Gök Mescidi Gezisi. Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyarın Kabrinin  Bulunduğu Makberetüş - Şuera ( Şairler Kabristanlığı ) Ziyareti. Öğle yemeği. Tebriz Kapalı  Çarşısı En Büyük Kapalı Alışveriş Merkezi Olarak Kabul Edilen ve altı kilometrekare büyüklüğünde içinde küçük çarşıların ve 20 kervansarayın bulunduğu tarihi çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkandan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halılarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Serbest Zaman . Aliş veriş . Akşam İran Air Saat : 17.00 Uçağı İle Tahran’a Hareket. Tahran’a varış. Tahranda .Azadi Meydanı Gezisi. Akşam Yemeği  ( İran Yöresel Müzikli Restoran ) Serbest zaman .Tahran’da Konaklama.

 

* Tahran’da Akşam Konaklama : Esteghbal 5* Otel

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Tebriz’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Tahran ’da serbest olarak alınıyor. Ekstra ( İran Yöresel Müzikli Restoran Ekstra ) 

Konaklama : Esteghbal 5* Otel / Tahran

Rota : Tebriz – Tahran – Uçakla ( 45 Dk. ) – Tahran Merkez ( 20 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : Tahran’da 20 km

 

 

3.GÜN

08 KASIM 2021 PAZARTESİ

TAHRAN – MÜCEVHER MUZESİ – ŞAH SAADABADN SARAYI - GÜLİSTAN SARAYI - ŞİRAZ

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Tahran  Turumuza devam ediyoruz. Unesco’nun da koruma altına almış olduğu Gülistan Sarayı gezisi. Günümüzde müze olarak kullanılan bu sarayın inşasına Türk Safevi hanedanından olan I.Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında İran Türk hanedanı Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmıştır. Pehlevi Hanedanı döneminde resmi törenler ve yabancı heyetlerin üyelerinin ikameti içinde kullanılmıştır. Saadabad Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Şah Saadabad Sarayı Kaçarlar ve Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük arazide yapılan bu kompleksin 1800 dönümünü doğal orman, pınarlar, yer altı su şebekeleri ve bahçeler oluşturmaktadır. İran Ulusal Mücevher Müzesi Gezisi. İran'ın başkenti Tahran'da yapacağımız panoramik şehir turunda sonra. Şiraz’a Uçakla Hareket. Mahan Air Saat : 19.35'da Otelimize Transfer, Akşam yemeği .Serbest zaman. Şiraz’da Konaklama.

 

* Şiraz’da Akşam Konaklama. Persepolis 4* Otel.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Tahran’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Şiraz ’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Persipolis 4* Otel / Şiraz

Rota : Tahran Merkez ( 50 km ) Tahran – Şiraz Uçakla 1.15 dk ( 930 km karayolu )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

 

 

4.GÜN

09 KASIM 2021 SALI

ŞİRAZ – EREM BAHÇESİ – HAFİZ – ŞİRAZİ & SADİ TÜRBELERİ KERİM HAN KALESİ

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tam gün. Güllerin, şairlerin ve aşkın şehri Şiraz’ı dolaşacağız. Unesco ‘nün Dünya miraslar listesinde Erem Bahçesi Gezisi. Bir zamanların saltanat kenti Şiraz  Hafız’ın, Sadi’nin, Hacı Kirman’ının şehridir. Öğle yemeği. Kerim Han Keles’iyle birlikte, zengin çarşısı, Saray’ı Müşir bedesteni, Vekil Sarayı,  renkli cam bezemeleriyle Naser al Molk Camii, Şii geleneğinde büyük bir yeri olan Ali – IbnTürbesi, Kuran Kapısı , İran ünlü şairi Hafız Şiraz-i’nin ,Sadi Türbesini ve Sivil mimari örneği olan Narencistan’ı vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Şiraz'da konaklama.

 

* Şiraz’da Akşam Konaklama. Persepolis 4* Otel.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Şiraz’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Şiraz’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Persepolis 4* Otel / Şiraz

Rota : Şiraz Merkez ( 50 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

 

 

5.GÜN

10 KASIM 2021 ÇARŞAMBA

PERSE POLİSE NAKS-I RÜSTEM – PASARGARD – KUROŞ’UN MEZARI – YEZD – ATEŞ TAPINAĞI

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sabah erken saatte Kahvaltı sonrası Şiraz’dan ayrılarak Yezd’e doğru yola çıkıyoruz.( 440 Km ) 5 saat. Şiraz’ın 50 Km Uzaklığında İran’ın En Önemli Tarihi Yer Olan Perse polise hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’n deki  Perse polis  ( That I Cemşid ) antik kenti uygarlığının başlıca eserlerinden biri. Nakş-ı Rüstem gezisi. İran’da bir arkeolojik yer Nakş-ı Rüstem, İran'ın Fars eyaletin de bulunan Persepolis'ten 12 km kuzeybatıda bulunan bir arkeolojik sitedir. Fars mitolojisi kahramanı Rüstem'i tasvir ettiği düşünülen, anıt mezarların altlarındaki Sasani oymaları sebebiyle Nakş-ı Rüstem 'Rüstem'in Resmi“denilmiştir. Çarpıcı kabartmalar ve mezar  kalıntıları arasında gezinirken geçmiş yaşamların izlerine tanık olacağız. Yol üzerinde UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'ndeki Pasargard Antik Kenti Geziyoruz. Pers İmparatorluğu’nun kurucusu Kuroş’un mezarının görülmesinden  sonra yerel bir lokantada Öğle yemeği. Yezd’e hareket. Değme Mezarı ( Sessizlik Kuleleri ), UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Yezd'in mahallelerinde yürüyüş. Dünyanın en büyük kerpiç kentlerinden olan Yezd’de yapacağımız Panoramik şehir turunda sonra  halen faal olarak ibadet edilen Ataş Behram Zerdüşt Tapınağını  gezisi olacaktır. Zerdüşt dininin en önemli ibadet yerlerinden biri olan Ateş Tapınağı’nda 1500 yılı aşkın süredir yanan bir ateş bulunmaktadır. Serbest zaman. Akşam yemeği.Yezd'de konaklama.

 

* Yezd’de Akşam Konaklama : Arg 5* Otel.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Pasargard’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Yezd’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Arg 5* Otel / Yezd

Rota : Şiraz - Yezd ( 440 km ) Şiraz

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 440 km ( 5 saat )

 

 

6.GÜN

11 KASIM 2021 PERŞEMBE

YEZD – RÜZGAR KULELERİ – ESKİ ŞEHİR – MEYBOD KENTİ İSFAHAN - NAKŞ- I CİHAN MEYDANI - 33 GÖZLÜ KÖPRÜ ( KEMERLİ )

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Kahvaltı sonrası .Sabah erken saatte. Yezd’ de eski çağlarda buzdolabı olarak kullanılan Kerpiç Evleri ziyaret ediyoruz. Dar sokakları, binaları ve türbeleri ile sizlere İran kültürünü en güzel şekli ile yansıtacak olan bu şehri ziyaretimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Yezd’de yapacağımız panoramik şehir turunda ise Emir Çakmak Meydanı, Mescid-i Cuma Camisi, eski mahalleleri, Rüzgar Kulelerini, Saat Vakit Mahlesi Meydani ve Fehadan Mahallesi vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Unesco’nun da dünya miraslar listesine aldığı Devlet-Abad Bahçesi Gezisinden sonra .Yezd’den ayrılarak İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz.Yezd İsfahan 310 km. 4 saat. Isfahan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz sırasında İslam öncesi döneme ait önemli eserlerin bulunduğu Meybod Kenti’ni ziyaret ediyoruz dünyanın en eski şehirlerinden kabul ediliyor. Meybud panoramik gezide; Narin Kalesi, Güvercin Kulesi , Su sarnıcı ve  tarihi Meydud Kervansarayı’nda ise öğlen yemeği molasi veriyoruz. İsfahan’da Unesco'nun da dünya miraslar listesine aldığı Nakş-ı Cihan Meydanı'na geçiyoruz. Nakş-ı Cihan ''Dünya'nın Resminin Meydanı'' ya da ''Şah'ın Meydanı'' olarak anılırken İran'da çoğunlukla İmam Meydanı olarak bilinir. Meydanda Safavilerden kalma Ali Kapı Sarayı  ve Şeyh Lütfullah Camilerini panoramik olarak görüyor ve fotoğraflamak için mola veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından yine Unesco'nun dünya miraslar listesinde bulunan Mescid-i Cuma'yı ziyaret ediyoruz. Mescid-i Cuma Pers mimarisinde en uzun minareli olarak inşa edilen yapılardan biridir. Dünyanın en büyük avlusu Nagş-e Cehan Meydanı’nda, Kapalıçarşı’da ve Zayende Nehri boyunca yürüyüşler yapacağız. Şehrin gecesini Zayende Nehri kıyısında yaşayacağız. 33 Gözlü Köprü ( kemerli ) , Hacı Köprüsü , Allahverdi Han Köprüsü veya yaygın adıyla Si-o-se Pol, İran'ın İsfahan kentinde bulunan bir kemer köprüdür. Köprü, İsfahan'daki 11 köprüden biri olup. 297.76 metre uzunluğu ile Zayenderud'un en uzun köprüsüdür. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Serbest zaman. İsfahan da  konaklama.

 

 

* İsfahan’da Akşam Konaklama. Venüs 4* Otel.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Meydud Kervansarayı’nda Serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : İsfahan’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Venüs 4* Otel / İsfahan

Rota : Yezd - İsfahan ( 310 km ) İsfahan Merkez ( 20 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 330 km. 5 saat

 

 

7.GÜN

12 KASIM 2021 CUMA

İSFAHAN – ÇEHEL ( 40 ) SÜTUN SARAYI – NAKŞ-I CİHAN MEYDANI

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tam gün Sabah saatlerinden başlayarak İsfahan’ı gezmeye devam edeceğiz. ilk durağımız İsfahan'ın kalbi olarak anılan Çehel Sütun Sarayı. Safevi şahı I. Abbas tarafından içine Çehel Sütün'u da ( 40 ayaklı )  alan geniş bir saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilmiştir. Aynı zamanda şahın eğlencesi ve kabul törenlerinde kullanılmak amacıyla yaptırılmıştır..Çehel Sarayı gezimizin ardından Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra İsfahan’da göreceğimiz yerler arasında  Şeyh Lütfullah Camii ve Şah Camiyi ziyaret ettikten sonra Kapalı Çarşıyı,, Ermeni Mahallesi ,Vank  kilisesi , İsfahan’ın meşhur  Müzik Müzesi’ni, Çaharbağ Mesire Alanı, Selçuklu dönemi şaheseri İsfahan Cuma Camisi, Abbasi Kervansarayı ,Azadi Çayhanesi,4 Bahçeli Cad,Salanan Minareler, 8 cennet sarayı, ve Charbagh Caddesi vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Nakş-ı Cihan Meydanı' tekrar geziyoruz. Tarihi Kapalı Çarşı’da verilecek serbest zamanda. İran halıları hakkında bilgi alabileceğiniz halı mağazasına gidiyoruz Acem halısı olarak da bilinen İran halıları, dünyada kabul gören en kıymetli halılardandır. Birçok farklı yöre ve dönemlerde dokunmuş İran halıları mevcuttur. ( Kashan, Tebriz, Isfahan ve Heriz ).Alış veriş  serbest zaman. Akşam yemeği ve İsfahan'da. Konaklama.

 

* İsfahan’da Akşam Konaklama. Venüs 4* Otel.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : İsfahan’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : İsfahan’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Venüs 4* Otel / İsfahan

Rota : İsfahan Merkez ( 50 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

 

 

8.GÜN

13 KASIM 2021 CUMARTESİ

 TEBRİZ – HOY – RAZİ ( KAPI KOY ) SINIR KAPISI - VAN

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Türkiye’ye Dönüş için çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. İsfahan Havalimanına Transfer. Mahan Air Saat : 09.10 Tebriz’e uçuyoruz. Tebriz’de Hava alanında bizi karşılayacak aracımızla Van’a doğru hareket ediyoruz.( 305 km ) 5 Saat .Hoy Razi ( Kapı köy ) sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Van bölgesine geçiyoruz. Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 17.00’da.

 

 

 • Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. 

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Hoy’da veya Van'da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Van’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Dikkat bu gece otel konaklaması yoktur

Rota : İsfahan – Tebriz Uçakla 1.30 dk – Tebriz – Hoy - Razi ( Kapi köy ) sınır Kapsı ( 215 km ) Kapı köy sınır kapısı – Van ( 90 km ) – Tebriz – Van 6 saat.

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 305 km

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 6.500 TL 

ERKEN REZERVASYON FİYAT 6.000 TL


 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

     

SNG ODA FARKI : 1.500 TL

 

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR
 

*7 gece 4* 5* Yıldızlı Otellerde konaklama ( Oda Kahvaltı )

*İç hat uçuş bedeli 3 Tane ( Tebriz – Tahran – Tahran – Şiraz – İsfahan - Tebriz )

*Kişi sayısına bağlı olarak Araçla Tüm Transferler ve Ulaşım Hizmetleri ( Acente İkramları )

*Profesyonel Rehberlik Hizmeti ( Türkçe )

*Türkiye Zorunlu Seyahat sigortası

 

 

 TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR

 

*Yurt Dışı Çıkış harç pulu

*Öğle ve Akşam Yemekleri

*Müzeler , Ören yerleri giriş Ücretleri

 

 

 

 

 

 

UYARILAR

 

Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 10 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 


Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. 

İran kuralları gereği aşağıdaki konulara dikkat ediniz.

-İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır.
-Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte; yanlarında diz altına kadar inen hırka, ceket, mont ya da tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 6.000 TL
Çocuk Başına Tutar: 0 TL
Yurtdışı Turlar