Yurtdışı Turlar
İran Turu 29 Eylül - 02 Ekim 2022 ( 4 Gün 3 Gece ) - ( Tebriz – Erdebil – Urmiye – Hooy – Salmas ) - Van Çıkışlı
İran Turu 29 Eylül - 02 Ekim 2022 ( 4 Gün 3 Gece ) - ( Tebriz – Erdebil – Urmiye – Hooy – Salmas ) - Van Çıkışlı
  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

1.GÜN

29 EYLÜL 2022 PERŞEMBE 

 HOY - ŞEMSİ TEBRİZİ - TEBRİZ - ŞAH GÖLÜ 

 

Sabah Van’da Saat 08.00 de  belirlemiş olduğumuz noktadan buluşarak İran’a Hareket ediyoruz. Kapıköy sınır kapısı ( 90 km ).Kapıköy sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra İran Razi Sınır Kapısında bizleri karşılayan rehberimiz ve bekleyen aracımıza binerek İran Hooy bölgesine geçiyoruz. Hooy’da Şemsi Tebriz’i kabri ve doğduğu şehri ziyaret ediyoruz. Hooy panoramik turu bitiminde yerel restoranda öğle yemeği ( Yöresel İran Yemekleri ) sonrası Tebriz’e hareket. Sofiyan’da vereceğimiz molada Yöresel İran Çay ikramı. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz’e varış. Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun %99'unu Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf,adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşfedeceksiniz. Tebriz’de El Gölü ( Şah Gölü ) Gezisi. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Tebriz'de.

 

 

* Tebriz’de Akşam Konaklama Tebriz Otel 4*

 

Öğlen yemeği : Hooy ve Sofiyan'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tebriz’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Konaklama : Tebriz Otel 4* / Tebriz

Mola Tesisleri : Sofiyan Yol Üstü Tesis Molası

Rota : Van – Kapıköy sınır kapısı ( 90 km) – Kapıköy ( Razi ) sınır kapısı ( 65 km ) Hooy – Tebriz ( 150 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 305 km – 6 Saat

 

 

 

2.GÜN

30 EYLÜL 2022 CUMA 

 TEBRİZ – KAPALI ÇARŞI – ŞEHRİYAL KABRİSTANLIĞI – GÖK MESCİDİ – ARK – ERDEBİL – SEREİN KAPLICALARI

 

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Tebriz turumuza devam ediyoruz. Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyarın Kabrinin Bulunduğu Makberetüş - Şuera ( Şairler Kabristanlığı ) Ziyareti, Gök Mescidi, Cuma Mescidi , Ark Gezisi. Tebriz Kapalı Çarşısı En Önemli Kapalı Alışveriş Merkezi Olarak Kabul Edilen ve bir Kilometrekare Büyüklüğünde İçinde Küçük Çarşıların ve 20 Kervansarayın Bulunduğu Tarihi Çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkandan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halılarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz Serbest Zaman. Öğle Yemeği ( Yöresel İran Yemekleri ).Öğleden sonra Erdebil ’e hareket. Saat : 17.00. Akşam Erdebil’e varis saat : 20.00 ve Akşam yemeği. Serein Kaplıcalarında Serbest Zaman . Akşam Konaklama Erdebil’de.

 

 

* Akşam Erdebil’de Lale 4* Otel'de konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Tebriz’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Erdebil’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Konaklama : Lale Otel 4* / Erdebil

Rota : Erdebil – Tebriz ( 220 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 220 km - 3 saat 

 

 

 

3.GÜN

01 EKİM 2022 CUMARTESİ

ERDEBİL – ŞAH İSMAİL TÜRBESİ – KENDOVA – URMİYE GÖLÜ – URMİYE

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Erdebil, Güney Azerbaycan bölgesinde, İran'ın aynı isimli Erdebil Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Gezimize Erdebil’de Şah İsmail Türbesi Gezisiyle başlıyoruz. Safeviler ve Şeyh Safi Külliyesi Gezisi. Bu Külliye UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Erdebil Pazar Gezisi ve Panoramik  şehir turunu tamamladıktan sonra saat : 13.00 de . Tebriz’e hareket ediyoruz. ( 220 km ) 3 Saat. Öğle Yemeği. ( Yöresel İran Yemekleri ).Tebriz’e bir saatlik mesafede bulunan Kendovan’a gidiyoruz. Kendovan volkanik kayaların oyularak Kapadokya   benzeri meydana getirilmiş ve içerisinde doğal hayat olan Turistik bir köydür. Kendovan ve mağara evlerini gezdikten sonra .Urmiye’ye Hareket. Urmiye Gölü Seyri. Urmiye Pazar Gezisi Serbest Zaman. Akşam Yemeği . Akşam Urmiye'de konaklama.

 

 

 

Akşam Urmiye’de Park 4* Otel'de konaklama.

 

 

 

Öğlen yemeği : Erdebil’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Urmiye’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Konaklama : Park Otel 4* / Urmiye

Rota : Erdebil – Tebriz ( 220 km ) – Tebriz – Urmiye ( 135 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 355 km - 5 saat

 

 

 

4.GÜN

02 EKİM 2022 PAZAR

URMİYE – ŞİH TEPESİ – SALMAS – HOOY – RAZİ ( KAPIKÖY ) SINIR KAPISI – VAN

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Urmiye, İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Urmiye Iran – Irak - Türkiye sınırlarının kesiştiği noktaya yakın en büyük kentidir. Şıh Tepesi ( Urmiye Seyir Tepesi ) ve Panoramik Şehir gezisi sonrası saat : 10.00 da Salmasa hareket ediyoruz. Salmas; İran'ın Batı Azerbaycan Eyaletin şehridir. Panoramik Salmas Şehir turundan sonra Van’a doğru hareket ediyoruz. Saat : 14.30 de Hoy Razi  ( Kapı köy ) sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Van bölgesine geçiyoruz. Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 17.00

 

 

* Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. 

 

 

 

Konaklama : Dikkat bu gece otel konaklaması yoktur.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Van'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Van’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Rota : Urmiye – Salmas ( 100 km ) Salmas – Hoy ( 35 km )   Hoy - Razi ( Kapi köy ) sınır Kapsı ( 65 km ) Kapı köy sınır kapısı – Van ( 90 km ) Urmiye - Van 5 saat.

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 290 km - 5 saat

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 4.000 TL 

ERKEN REZERVASYON FİYAT 3.500 TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

                   

    SNG ODA FARKI : 400 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR

*Kişi sayısına Bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Midibas - Minibüs - Otobüs )

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ( Türkçe )

*Konaklama BB Oda Kahvaltı 3 Gece

*Seyahat Sigortası

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR

*Öğle ve Akşam Yemekleri

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

 

 

 

 

UYARILAR

 

1-Aşı kartı bulundurulması zorunludur.

 

Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 10 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 


Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. 

İran kuralları gereği aşağıdaki konulara dikkat ediniz.

-İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır.
-Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte; yanlarında diz altına kadar inen hırka, ceket, mont ya da tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 3.500 TL
Çocuk Başına Tutar: 0 TL
Yurtdışı Turlar