Yurtiçi Turlar
Tunceli - Kemaliye - Elazığ & Malatya Turu 29 - 31 Ekim 2021 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - ( Cumhuriyet Bayramı )
Tunceli - Kemaliye - Elazığ & Malatya Turu 29 - 31 Ekim 2021 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - ( Cumhuriyet Bayramı )
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

 

TUNCELİ VE MUNZURUN EL DEĞMEMİŞ DOĞASINI KEŞFEDİN , KEMALİYE KARANLIK KANYONUNUN HEYBETİNİ YAŞAYINIZ

 

HAREKET GÜNÜ

28 EKİM 2021 PERŞEMBE

 VAN – MUŞ – BİNGÖL – TUNCELİ

 

Van’da Saat 22.00'de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak. Muş – Bingöl güzergâhında Tunceli’ ye Hareket.

 

Mola Tesisleri : Rehva  – Bitlis – Muş yol ayrımında üstün dinleme tesisi -  Bingöl Karlıova Kavşağında Kervansaray  Dinleme Tesisi – Bingöl Çıkışında Yado Çeşmesi Dinleme Tesisi. – Karakoçan Girişinde Söğütlü Dinleme Tesisi Molaları

Rota :  Van – Muş  ( 220 km ) Muş – Bingöl  ( 115 km ) – Bingöl – Tunceli  ( 130 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 465  km

 

1.GÜN

29 EKİM 2021 CUMA 

TUNCELİ – MUNZUR VADİSİ – OVACIK – MUNZUR GÖZELERİ

 

Değerli misafirlerimiz  Sabah Tunceli’ye Varış  Saat : 07.00. Tunceli'de  Sabah alınan kahvaltı sonrası. Tam gün Gezimize başlıyoruz. Munzur Vadisine geçiyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamaktadır. Tunceli ile Ovacık ilçesi arasında kalan bölge Munzur Vadisi'ni kapsamaktadır. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi  endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir.  Ovacık’ a hareket ediyoruz. Ovacık Şehir seyri yaptıktan sonra Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri ‘ne doğru yola çıkıyoruz.  Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Bir Doğa Harikası olan  Munzur Gözelerini gezerek  gezimizi devam ediyoruz. Ovacık’ta Masal Bahçede Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Tunceli’ye doğru hareket ediyoruz. Tunceli’de Cem Evi , Tunceli Müzesi, Seyit Rıza meydanı  ve Panoramik Şehir Gezisini yaptıktan sonra gezimizi tamamlayarak . Serbest Zaman. Gece Tunceli’de Konaklıyoruz.

 

Tunceli'de ......... Otel’de konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan sabah Tunceli’de alınan kahvaltı

Öğlen yemeği :  Ovacık’ta Masal Bahçe - Munzur Gözelerinde serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. ( Liman Restoran – Dikilitaş Restoran – Celal Doğan Restoran – Munzur Baba Restoran ) Alakart olarak sunuluyor.

Konaklama : ....... Otel / Tunceli

Rota : Tunceli   – Ovacık   ( 60  km )  Ovacık – Munzur Gözeleri  (  20  km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 80 km

 

 

2.GÜN

30 EKİM 2021 CUMARTESİ

KEBAN BARAJI ELAZIĞ  KEMALİYE KARANLIK KANYON TEKNE TURU

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.Elâzığ’a Hareket ediyoruz. Pertek ilçesine doğru yol alıyoruz. Keban Baraj Gölü kenarında bulunan Pertek’e varıyor Feribot İskelesinde mola veriyoruz. Keban Baraj Gölü suları altında kalması sonucu bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesi seyrini  yaptıktan sonra feribotla kısa süreli bir yolculuk yaparak Elazığ’a doğru hareket ediyoruz. Keban - Arapgir Güzergâhında Kemaliye’ye Hareket Ediyoruz. Kemaliye’de  Apçağa Koyu Gezisi. Orda bir köy var, uzakta, / O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da / O köy bizim köyümüzdür...” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa yerleşim yerini ziyaret ettikten sonra. Öğle yemeğinin ardından. Dünya’nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon’ da tekne gezisi yapıyoruz. Sonrasında yapımı tam 132 yıl süren Dünya’ nın en keskin yollarından birisi olan 8  km uzunluğunda Kemaliye’ yi Divriği’ ye bağlayan “Taş Yol” görüyoruz. Gezimizin ardından Türkiye’ nin ilk doğa tarih müzesi olma özelliği taşıyan Doğa Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Müzede başta Kemaliye olmak üzere yurt genelinden canlı ve minarel türlerine ait yaklaşık 5 bin çeşit materyal bulunmaktadır. Manili Yol, Şelale, Tarihi Evler ve  Su Değirmeni Gezisi sonrasında Lökhane, Kemaliye ilçesinde dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı yeri ziyaret ediyoruz. Kültür Müzesi ( Eski Kilise ) Gezisi Sonrasında Kemaliye’ de sizlere vereceğimiz serbest zaman sonrasında Gezimizi tamamlayarak gece Kemaliye’de Konaklıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

· Kemaliye de Vadi Kemaliye Butik Otel’de akşam yemeği ve konaklama.

 

 

Kahvaltı :  Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Kemaliye’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Vadi Kemaliye Butik Otel / Kemaliye

Mola Tesisleri : Pertek Feribot İskelesi - Keban ‘da Köprü Girişinde Fırat Dinleme Tesisi

Rota : Tunceli – Elâzığ ( 80 km ) Elazığ – Keban ( 45 km) Keban – Arapgir ( 45 ) Arapğır – Kemaliye ( 50 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 220 km

 

 

 

3.GÜN

31 EKİM 2021 PAZAR  

MALATYA ( BATTAL GAZİ ) – ELAZIĞ ( HARPUT KALESİ ) – BİNGÖL ( YÜZEN ADA ) – MUŞ – VAN

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz .Kemaliye’den  ayrılıyor ve Malatya'ya hareket ediyoruz. Yol Güzergâhında  Ocak Köyünde  Hıdır Abdal Sultan Türbesini ziyaret ediyoruz. Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip, Dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken Bu köyde bölgenin ilk ve tek müzesi olan Ali Gürer Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Malatya'da gezimize Panoramik Şehir  gezisini gerçekleştiriyoruz. Ardından kayısı ve yan ürünlerinin satıldığı Şire Pazarında alış - veriş imkânı veriyoruz. Eski Malatya ( Battal Gazi ) Gezisi ve Öğle Yemeği. Elâzığ’a Hareket. Panoramik Elâzığ Şehir  gezisinden sonra Urartular döneminde inşa edilen Harput Kalesi’ni geziyoruz. Anadolu’yu  Mezopotamya’ya  bağlayan kervan yollarının geçiş güzergâhında olan Elazığ Müslüman, Rum, Ermeni, Süryani halklarının kardeşçe birlikte yaşadığı ve böylelikle kültürlerini ve medeniyetlerini aktardığı önemli bir yerleşim yeridir.  Ardından Arap Baba Türbesi , Ulu Cami ve Meryem ana Kilisesi Gezisinden sonra. Hazar Gölü'nü panoramik olarak görerek Elâzığ’dan ayrılıyoruz. ( Gün ışığına yetişinceye kadar zaman olursa Bingöl’de Yüzen Ada Gezisini  yapıyoruz )  Bu gezimizin ardından Gece yolculuğu yaparak Bingöl – Muş Üzeri   Van’a hareket ediyoruz. Akşam Van’da Seyahatimizi Sonlandırıyoruz.

 

· Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 24.00’da. ( Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. ) Hoş çakalın.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.


Öğlen yemeği : Malatya ’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra


Akşam yemeği : Bingöl’de tur ücretine dahil değildir. ( Ekstra.)


Mola Tesisleri : Karakoçan Girişinde Söğütlü Dinleme Tesisi .Bingöl  Girişinde  Yado Çeşmesi Dinleme Tesisi. Bingöl Karlıova Kavşağında Kervansaray dinleme tesisi –– Bitlis – Muş yol ayrımında üstün dinleme tesisi

 

Rota : Kemaliye – Malatya ( 170 km ) Malatya – Elazığ ( 100 km) Elaziğ – Bingöl ( 140 km ) Bingöl – Muş ( 115 km ) Muş - Van ( 220 km )

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 745 km

 

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 895 TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
.. TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

 

SNG ODA FARKI : 200 TL

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR
 

*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Minibüs - Midibüs - Otobüs )

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Konaklama Yarım Pansiyon (H.B) - ( Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği )

*Seyahat Sigortası

*Akşam yemeği

*Feribot ücreti

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR

 

*Öğle Yemekleri

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Dönüş Son Gece Akşam Yemeği

*Kemaliye Karanlık Kalyonda Tekne Ücreti

 

 

 

UYARILAR

Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 

Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Emekli olan misafirlerimizin Emekli kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

 

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 895 TL
Çocuk Başına Tutar: 445 TL
Yurtiçi Turlar