Yurtiçi Turlar
Orta Karadeniz Turu 29 - 31 Ekim 2021 ( 3 Gün 2 Gece ) - ( Erzincan - Sivas - Tokat - Amasya - Samsun - Ordu - Giresun - Gümüşhane - Erzurum ) - Van Çıkışlı - ( Cumhuriyet Bayramı )
Orta Karadeniz Turu 29 - 31 Ekim 2021 ( 3 Gün 2 Gece ) - ( Erzincan - Sivas - Tokat - Amasya - Samsun - Ordu - Giresun - Gümüşhane - Erzurum ) - Van Çıkışlı - ( Cumhuriyet Bayramı )
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

Karadeniz’in Eşsiz doğasını ve manzarasını doyasıya yaşamak, aynı zamanda bölgede bulunan kültürel değerleri görerek unutamayacağınız farklı bir an sizleri bekliyor

 

 

HAREKET GÜNÜ 

28 EKİM 2021 PERŞEMBE

 VAN – AĞRI – ERZURUM – ERZİNCAN

 

Van’da Saat 22.00 de  belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak Ağrı – Erzurum güzergâhında Erzincan’a Hareket.

 

Mola Tesisleri : Öz Efendiler  Tesisleri ( Erzurum ) Yol Üstü Tesis Molası

Rota : Van – Erzurum   ( 380  km ) Erzurum – Erzincan ( 200  km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 580 km

 

1.GÜN

29 EKİM 2021 CUMA

 ERZİNCAN – SİVAS – TOKAT

 

Değerli misafirlerimiz Sabah yolda  alınan kahvaltı sonrası. Erzincan’a Varış saat : 08.00. Erzincan Şehir ve Bakırcılar Çarsısı gezisi. Erzincan'dan ayrılıyor ve Sivas 'a hareket ediyoruz. Sivas gezimize başlıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii Ardında Bürücüye Medresesi, Çifte Minare, Osmanlı dönemindeki sosyal yaşamın inceliklerini günümüze kadar aktaran Kale camindeki sadaka ve kayıp taşları gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Öğle yemeği. Ardından bu Cumhuriyet şehrine veda ederek Tokat’a hareket ediyoruz. Taşhan, Sulu Sokak, Saat Kulesi ve Mevlevihane başlıca gezi noktalarımız olacak. Anadolu’da yazmacılığın merkezi konumunda olan Tokat’tan, Tokat Yazması almadan gitmek olmaz diyoruz ve yazmacılar çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Ballıca Mağarası gezisi. 1996 yılında ziyarete açıldı 10 bin metrekare yüzölçümüne sahiptir. Gezilip görülebilen kısmı 94 metre yüksekliğinde olan mağaranın en önemli karakteristik özelliği “soğan sarkıt”. Ballıca Mağarası gezimizi tamamlayarak gece Tokat’ta Konaklıyoruz.

 

* Tokat Dedeman 5*Otel’de Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan Sabah yolda alınan Kahvaltı

Öğlen yemeği : Sivas’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Dedeman Otel 5* / Tokat

Rota : Erzincan – Sivas ( 250 km ) Sivas – Tokat ( 120 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 370 km

 

 

2.GÜN

30 EKİM 2021 CUMARTESİ 

 TOKAT - AMASYA – SAMSUN

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Amasya’ya  Hareket ediyoruz. Orta Karadeniz’de, Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Şehzadeler Diyarı  Amasya ya varıyoruz. Yeşil ırmağın taçlandırdığı kente girerken Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı`nı ziyaret ediyoruz. Yeşilırmak’ın kıyısına yürüyoruz. Burada ilk olarak Amasya Kalesi`ni, Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığı`na ait Kaya Mezarları`nı ve Yalı Boyu evlerini panoramik olarak görüp, rehberimizden bilgilendirmemizi alıp resimlerimizi çektikten sonra Şehzadeler Yolu`na doğru Yeşilırmak kıyısında yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehzadeler Yolu`nda sizleri Amasya`da şehzadelik yapmış Osmanlı Padişahlarının büstleri karşılayacak. Burada resimlerimizi çekerek yürüyüşümüze devam ederek Mumyalar Müzesi, Arkeoloji Müzesi, II. Bayezid Külliyesi, Bimarhane, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı, Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyrinden sonra  şehzadeler şehri  Amasya'dan ayrılıyor ve Samsun 'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği. Kurtuluş Savaşının başladığı yer olan ve Atatürk’ün şehri Samsun’da, Şehir Gezisi ve şehrin simgesi olan Atatürk Heykeli önünde çekineceğimiz hatıra fotoğrafı sonrasında Doğu Park`ta yer alan Bandırma Vapuru ve Şehir gezilerini tamamlayarak gece Samsunda Konaklıyoruz.

 

* Simisso 3* Otel’de akşam yemeği ve konaklama.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Samsun’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Simisso Otel 3* / Samsun

Rota : Tokat – Amasya ( 110 km ) Amasya – Samsun ( 125 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 235 km

 

 

3.GÜN

31 EKİM 2021 PAZAR 

SAMSUN – ORDU – GİRESUN – GÜMÜŞHANE – BAYBURT – ERZURUM – AĞRI – VAN

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz Samsun'dan ayrılıyor ve Ordu'ya hareket ediyoruz. Ordu Şehir ve Boztepe Gezisi. Ordu kentinin sembolü olan “Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı“ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra. ( Yaklaşık denizden 450 metre yüksekliktedir  Teleferik sistemi kurulmuştur ). Yemyeşil fındık bahçelerinin arasından Giresun’a doğru yola çıkıyoruz. Giresun  Kalesi Gezisi. Giresun’da vereceğimiz fındık durağında  alışveriş  molasının ardından, Öğle yemeği. Gümüşhane’ye hareket. Gümüşhane sınırına geçtiğimizde Karadeniz ve Doğu Anadolu Bitki Örtüsü ve iklimi arasındaki keskin ayrıma da canlı şahitlik edeceksiniz. Kürtün ve Torul Barajları Seyri .Torul Cam Teras Gezisi. Gümüşhane’de  Pestil Köme Alış veriş ve  panoramik olarak şehri gördükten sonra . Bayburt’a hareket. Bayburt panoramik şehir seyri.  Erzurum’a Hareket. Dadaşlar diyarı Erzurum’da Panoramik Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre, Milli Mücadele Müzesi ve Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a  (Rüstem Paşa Kervansarayı) Gezimizle  ile sonlandırıyoruz. Akşam yemeği dileyen misafirlerimiz için  meşhur Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması. ( ekstra ).Akşam  yemeğimizden sonra Bu gezimizin ardından Gece yolculuğu yaparak Van’a hareket ediyoruz.

 

* Akşam Van’da Seyahatimizi Sonlandırıyoruz.

* Van’a Dönüş İçin Hareket. Gece yolculuğu yaparak.( Ağrı – Patnos – Erciş Güzergahında)

* Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 01.00’da.

Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. Hoşçakalın..

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Giresun’da Serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Erzurum'da ( Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması ) Tur ücretine dahil Değildir.( ekstra.)

Mola Tesisleri : Gümüşhane Kral Tesisleri

Rota : Samsun – Ordu ( 150 km ) Ordu  – Giresun ( 50  km) Giresun – Gümüşhane  ( 150          km )  Gümüşhane – Bayburt  ( 85  km ) Bayburt - Erzurum   ( 120 km ) Erzurum – Ağrı ( 170 km ) Ağrı – Van  (  210 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 935 km

* Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 895 TL

ERKEN REZERVASYON 795 TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

 

SNG ODA FARKI : 200 TL

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR

 

*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Minibüs - Midibüs - Otobüs )

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Konaklama ( H.B ) - ( Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği )

*Gidiş Günü Sabah Kahvaltısı

*Seyahat Sigortası

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR

 

*Öğle Yemekleri

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Dönüş Son Gece Akşam Yemeği

 

 

 

 

UYARILAR

Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Emekli olan misafirlerimizin Emekli kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 795 TL
Çocuk Başına Tutar: 395 TL
Yurtiçi Turlar