Yurtiçi Turlar
Kapadokya & Konya Turu 28 - 30 Ekim 2022 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - Cumhuriyet Bayramı
Kapadokya & Konya Turu 28 - 30 Ekim 2022 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - Cumhuriyet Bayramı
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

HAREKET GÜNÜ 

 27 EKİM 2022 PERŞEMBE

VAN – BİTLİS – DİYARBAKIR – Ş. URFA – G.ANTEP – ADANA

 

Van’da Saat 18.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak,  

 

Bitlis – Diyarbakır  Ş.Urfa  – Adana güzergahında Konya’ya Hareket

 

Mola Tesisleri : Bitlis de Buzlu Pınar Tesisleri – Ziyaret ( Hz. Veysel Karani )  Yol Üstü Tesis Molası

Rota : VAN – BİTLİS   ( 165 km ) BİTLİS – DİYARBAKIR ( 215 km ) DİYARBAKIR – URFA  (  200 km ) URFA – G.ANTEP (  100 km ) G.ANTEP – ADANA ( 200  km ) ADANA – KONYA ( 345 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 1225 km

 

1.GÜN

28 EKİM 2022 CUMA 

 KONYA – MEVLANA MÜZESİ – ALAEDDİN TEPESİ - SEMS - İ TEBRİZİ – MERAM BAĞLARI – SİLLE KOYU

 

Sabah yolda  alınan kahvaltı sonrası  Konya’ya  giriş yapıyoruz saat : 12.00 Otelimize yerleşiyoruz.  istirahat ve  Serbest  Zaman. Otelden Saat 14.00 de Hareket. Konya Turumuza Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise 'Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân ( Susmuslar ) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avluya çıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile 'Seb-i Arûs' havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan Selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeği Yemekte Konya mutfağının  meşhur yemeği Etli Ekmek olacak. Yemeğimizin ardından. Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebriz’i Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Alâeddin Tepesi ve Alâeddin Tepesi’nde bulunan Alâeddin Camisi’ni geziyoruz. Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikoloğu Tavus Baba ( Tuzcu Baba ) esas ismi Muhammed El-bini Türbesini geziyoruz. Konya’nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir yer olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince sürekli ziyaret edilmiş bu güzel kasabamızda, beldenin tarihi kilisesini gezip, tarihi sokaklarda yürüyüş yapacağız. Konya'nın mesire yerlerinden Meram Bağları Gezisi. Serbest zaman.

 

* Konya'da Öz Kaymak otel 5* Otel de Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan yolda alınan sabah kahvaltısı

Öğlen yemeği : Konya’da serbest olarak alınıyor. Ekstra ( Konya mutfağının meşhur yemeği Etli Ekmek )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Öz Kaymak otel 5* / Konya

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

 

 

2.GÜN

29 EKİM 2022 CUMARTESİ

İHLARA VADİSİ -– GÜVERCİNLİK VADİSİ -– DERİN KUYU -– KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.  Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaç altı Kilisesi , Yılanlı Kilisesi ve Karanlık Kiliseleri Gezisi. Yüzlerce Kişinin Aylarca Yaşayabileceği Mühendislik Harikası Olan. Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri  Gezisi. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. veya ( Temel amacı savunma ve normalde 8 katlı, 5000 kişinin yaşayabileceği büyüklükte olan Kaymaklı Yeraltı şehrine Gezisi.) Öğlen yemeği için verilen mola sonrası ( ekstra ). Bölgenin en önemli savunma noktası ve büyük yapısı olan Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Kale gezisi sonrası Ünlü Coğrafyacı Strabon’ un Geografika adlı kitabında sık sık bahsettiği adını güvercinlerden alan Güvercinlik Vadisi’ ne giderek burada vadiyi izliyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Serbest zaman.

 

* Kapadokya'da ........... Otelde Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

Geleneksel Türk Gecesi : Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi. ( Ekstra )

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Kapadokya'da serbest olarak alınıyor. Ekstra ( Kapadokya mutfağının meşhur yemeği Testi Kebap )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. Türk Gecesi : Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesine katılabilirler. Ekstra. )

Konaklama : .......... Otel / Kapadokya

Rota :  Konya - Kapadokya   ( 150 km  )          

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 150 km

 

 

3.GÜN

30 EKİM 2022 PAZAR

 UÇ HİSAR KALESİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ - ÇANAK , ÇÖMLEK ATÖLYESİ - ÜRGUP PAŞABAĞ VADİSİ – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında oteldeki çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. ( Sabah 05.00'da dileyen misafirlerimiz için kapadokyayı muhteşem görüntüsü ile tepeden izlemek için ekstra balon turu ) Gezimize Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya bölgesinde Göreme Açıkhava Müzesini Geziyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı kiliselerini gezisi. Ürgüp’ün Simgesi Olan Üç Güzeller diye adlandırılan Ana, Baba, Çocuk peri bacalarını  Paşabağ’ı gezdikten sonra, Paşabağları Vadisi ve değişik peribacaları ile dikkat çeken Dervent Vadisinde fotoğraf molası vererek devam ediyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası ( ekstra ).Hitit döneminden gelen 4000 yıllık el sanatları merkezi olan Avanos’ taki toprağın sanata dönüştüğü Çömlek Atölyelerinde alışveriş için  serbest zaman. Bu gezimizin ardından Van’a hareket ediyoruz.


 

* Van’a Dönüş İçin Hareket. Gece yolculuğu yaparak. ( Kayseri – Malatya – Elazığ – Bingöl - Muş Güzergâhı )

Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 06 .00’da. ( siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. ) Hoş çakalın..

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

* Sabah 05.00’da Dileyen Misafirlerimiz İçin Kapadokya’yı Muhteşem Görüntüsü İle Tepeden İzlemek İçin Balon Turu ( Ekstra )

Öğlen yemeği : Kapadokya'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra. )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil Değildir. ( Ekstra. )

Mola Tesisleri : ...... Tesis Molası

Rota : : Nevşehir - Kayseri  ( 80  ) Kayseri - Malatya  (  330  km )   Malatya  – Elâzığ  ( 100 km)  - Elazığ – Bingöl ( 140 km ) Bingöl – Muş ( 110 km ) Muş – Bitlis ( 80  km )  Bitlis – Van (  170 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 1.010 km

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 2.100 TL

ERKEN REZERVASYON 1.850 TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

 

SNG ODA FARKI : 300 TL

 

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR   
 
*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Midibüs - Minibüs - Otobüs )
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Konaklama ( H.B ) - ( Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği ) 
*Seyahat Sigortası
*Gidiş günü sabah kahvaltısı

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR


*Öğle yemekleri
*Ören yeri giriş ücretleri
*Gidiş ve dönüş son gece akşam yemeği  

 


UYARILAR

Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

 

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 1.850 TL
Çocuk Başına Tutar: 925 TL
Yurtiçi Turlar