Yakın Tarihli Turlar
Ağrı Dağı Turu ( 7 Gün 6 Gece )
Ağrı Dağı Turu ( 7 Gün 6 Gece )
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

1.GÜN

VAN – M.ŞELALESİ – TENDUREK DAĞİ – NUHUN GEMİSİ - İSHAK PAŞA SARAYI – DOĞUBEYAZIT 

 

Van havaalanından grubu karşılama Doğubayazıt’a hareket. Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye şelalesi gezisine başlıyoruz. 18 metreden dökülen güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsü ile meşhur  olan  adını Sultan 4.Murat’tan alan oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraf çekip şelale karşısındaki kafeteryalarda kahvelerimizi yudumlayabileceğiz. Öğle yemeği ( Ekstra ). Serbest zamanımız sonrasında. Çaldıran Ovası’ndan geçerken meşhur savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Tendürek Dağı Geçidi’nden  ( 2.644 m ) geçerken katılaşmış lavları, volkanik etkilerin göre bilirsiniz. Tendürek dağını aştıktan sonra . 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağının muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğiz. Nuh'un Gemisi Gezisi. Ağrı Dağı'nın güney karşısındaki Telçeker ile Üzengili köyleri arasında doğal bir anıttır. Aslında bu anıt, gemi biçiminde bir şekil, iz (siluet) dir. Kalıntı, Nuh tufanı sonucunda karaya oturan geminin burada kaldığı öne sürülmektedir. Başta James İrwin olmak üzeri Amerikalı araştırmacılar burayı çok yönlü incelemişlerdir. Doğal sit alını ve açık hava müzesi olarak koruma altına alınmıştır. Sonrası Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Doğubayazıt’a 5 km mesafede bir dağın yamacında Osmanlı döneminin Lale Devri’ndeki son büyük anıtı, Doğu’nun Topkapı Sarayı, 1784 yılında İshak Paşa ve Çolak Abdi Paşa tarafından tamamlanan Selçuklu sanatı izleri taşıyan İshak Paşa Sarayı. Bu sanat harikası yapı Taç kapısından, Harem Selamlık bölümlerine kadar en ince detaylarıyla düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir. İshak Paşa gezimizden sonra Ahmed-i Hani Türbesi ziyareti.  İshak Paşa Sarayının üst kısmındadır Bölgede en çok ziyaret edilen türbedir. 17. Yüzyıl’da yaşamış Kürt edebiyatçı, astronom, şair, tarihçi ve İslam alimi. Gezimizi tamamladıktan sonra Ekstradan Eksik malzemelerimizi tamamlayarak alış veriş yapıyoruz. Akşam yemeği ( Ekstra ). Doğubayazıt’ta Konaklama .

 

 

 

Doğubayazıt’ta  Otelimizde Konaklıyoruz.

 

 

2.GÜN

ÇERME ( ÇEVİRME ) KOYU – AĞRI DAĞI ( 3.200 METRE )

 

Sabah Otelden Ağrı dağına hareket. Araçla 2.200 metredeki  Çerme ( Çevirme ) Köyüne Çıkış. Köyden Yaya 3.200 metreye  kadar yürüyüş. Yürüme zamanı 5 saat . ( 3 200 m de Kampta Konaklama )

 

Ağrı dağında Kampta Konaklıyoruz. 3.200 metrede.

 

 

3.GÜN

AĞRI DAĞI 3.200 M – 4.200 M

 

Ağrı dağında Sabah kahvaltısından sonra Alıştırma için  4 200 metreye kadar tırmanış. ( 3 200 m – 4 200 m tırmanış süresi 5 saat ) .

4 200 m den  – 3 200 m ye aşağı inme süresi  5 saat ( 3.200 metrede Kampta Konaklama. )

 

Ağrı dağında Kampta Konaklıyoruz. 3.200 metrede

 

 

4.GÜN

AĞRI DAĞI 4.200 M

 

Ağrı dağında Sabah kahvaltısından sonra  4 200 metreye kadar tırmanış. ( 3 200 m – 4 200 m tırmanış süresi 5 saat ) . Sonra  4 200 m deki Kampta Öğle yemeği Dinleme. 4 200 m de Kampta Konaklama

 

Ağrı dağında Kampta  Konaklıyoruz. 4.200 metrede.

 

 

5.GÜN 

AĞRI DAĞI ZİRVE 5.137 M – 4.200 – 3.200 M – 2.200 M – ÇERME ( ÇEVİRME ) KOYU – DOĞUBEYAZIT

 

Ağrı dağında  Gecenin ilk saatlerinde 01.30 zirve yapmak için hareket. ( 4 200 m den 5 137 m ) Sabaha karşı saat 07.00 de zirveye ulaşmak 5 137 Metre. Zirve yaptıktan sonra 4 200 – 3 200 – 2 200 metreye  Çerme ( Çevirme ) Köyüne  geri dönmek. Aşağı inme süresi  8 saat. Köyde  hazır bekleyen Aracımızla Doğubayazıt’ deki otelimize dönüş dinleme Türk Hamamı. Akşam yemeği ( Ekstra ) ve Doğubayazıt’ta  Konaklama.

 

 

Doğubayazıt’ta  Otelimizde Konaklıyoruz.

 

 

6.GÜN

VAN – AKDAMAR ADASI VE KİLİSESİ – VAN KALESİ

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlayarak  Van’a hareket ediyoruz . Doğu’nun Paris’i diye bilinen Van’ı geziyoruz. Van denince ilk akla gelen  Akdamar Adası. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini  ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra Kabartmaları ve süslemeleri ile günümüze kadar ulaşmış nadir eserlerden, Tevrat ve İncil kıssalarını anlatan iç ve dış kabartmaları ile dünyaca ünlü olan ve M.S 921 yılında tamamlanan Kutsal Haç Kilisesi  Gezisini tamamlıyoruz. Van ‘Denizi’ kıyısında alacağımız öğle yemeği  ( Ekstra ) ve  Dileyenler Van’a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. Ardından Van merkeze dönerek.  Edremit Kız Kalesi Gezisi ve Seyir Tepesinde Fotoğraf molası veriyoruz. M. Ö. 900-600 yılları arasından Van ve bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830 ) tarafından yaptırılan Van Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkanı bulacağız. Van Kalesinde   eski Tuşba ve Van Evleri Gezisini yaptıktan sonra  serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Van Kalesinde Gün Batımı ardından  gezimizi tamamlayarak gece Van’da  Akşam Yemeği  ( Ekstra ) ve Konaklama.

 

 

 

 

Van’da Otelimizde  Konaklıyoruz.

 

 

7.GÜN

VAN – VAN URARTU  MÜZESİ – GÜMÜŞ ATOLYESİ – KİLİM ATOLYESİ

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Urartu devletinin baş kenti olan Van Urartu Dönemine ait birçok eser ve kültürel değerlere sahiptir. Van’ın tarihi sürecini ve kültürel değerlerini öğrenmek için muhakkak Van Kalesi Karşısında  bulunan  Ülkenin En Büyük  Müzelerinden biri  olan  Van Urartu  müzesini Gezmeliyiz . Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkânı da bulabileceğiz. Gümüş Atölyesinin ardından Van’ın bir diğer el sanatı olan Halı Kilim atölyesine gidiyoruz. İran, Ermeni ,Türkmen halı ve kilimleri üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı Kilim atölyesinin ardından. Öğle yemeği  ( Ekstra ) . Şehir turunu tamamladıktan sonra Serbest zaman  Alışveriş. Öğleden Sonra Uçak Saatlerine Göre

 

 

 

Van Havaalanına grubu uğurlama.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT ... TL 

ERKEN REZERVASYON FİYAT ... TL


 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

     

SNG ODA FARKI : ... TL

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR
 

*Tüm Transferler

*Konaklamalar ( Ağrı Dağı kampı dahil )

*Rehberlik Hizmetleri

*Federasyon ve Kaymakamlık İzinleri

*Kamptaki çadır ve malzemeler

*Çantaları Taşıma İçin At

*Ağrı Dağında kamptaki program süresince öğle ve akşam yemekleri

 

 

 TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR

 

*Alkol ve şahsi istekler

*Kültür Turlarındaki Öğle ve Akşam Yemekleri

*Ören yeri Giriş ücretleri

 

 

 

 

ŞAHSİ GETİRİLMESİ GEREKENLER

 

Güneş gözlüğü ve kremi, sıcak tutacak çorap ve giysi, kafa lambası, sırt çantası. Mont, uyku tulumu, Dağda tırmanış için uygun bot ve diğer şahsi malzemeler.

 

NOT

 

Tırmanış süreleri müşterilere bağlı olarak 30 dk. Erken veya geç olabilir. Kramponu olmayanlara ücretsiz krampon temin edebiliriz. İsteğe bağlı olarak programda değişiklikler yapılabilir.

Program 1990’dan beri bu işi yapan profesyonel ekip tarafından yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

UYARILAR

 

Gezimiz, maximum 2 - 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.
Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 10 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. 

Yakın Tarihli Turlar