Günübirlik ve Haftasonu Turları
Hakkari Turu ( 2 Gün 1 Gece )
Hakkari Turu ( 2 Gün 1 Gece )
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
  • 10
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

HER HAFTASONU

 

 

 

1.GÜN :

ÇAVUŞTEPE KALESİ – HOŞAP KALESİ  GÜZELDERE 32 VİRAJ  ZAP SUYU – GENÇLİK KÖPRÜSÜ – HAKKARİ – MEYDAN MEDRESESİ

 

 

Değerli misafirlerimiz  Sabah Van’da Saat 08.00 de  belirlemiş olduğumuz noktadan  Hakkâri’ye  hareket ediyoruz. İlk olarak Van Hakkâri karayolunun 25 nci  km üzerinde bulunan Çavuş tepe  Kalesi  Gezisini yapıyoruz. Urartu Kralı II. Sarduri’nin  MÖ. 764-735 yılları arasında yaptırmış olan  Çavuş Tepe Kalesi Çavuş tepe Ovasına tepeden bakmaktadır. Kalede; depo, işlik, saray ve tapınak kalıntılarını görüp sonrasında Hoşap Kalesine Hareket ediyoruz. Van'a 60 km uzaklıkta bulunan Hoşap Suyunun kuzeybatısında sarp ve dik bir kaya kütlesi üzerine kurulmuştur, iç kale ile bunun kuzeyindeki dış kaleden oluşmaktadır. Geçmişi itibariyle Urartu Devletine kadar uzanan kale, Osmanlı Devleti'ne tabi Mahmudi Beyleri' nin yaptırdığı şekliyle günümüze ulaşmıştır. Kartal Yuvası gibi muhteşem görüntüsüyle tüm ihtişamı ile duruyor. Van Hakkâri karayolunun 80'inci kilometresinde bulunan 2 bin 730 rakımlı Güzel dere Geçidi Seyri. Birinci parkurda 32 virajla  dağın tepesine çıkılır. ikinci parkurda ise çıkıldığı gibi inilir. Halk arasında 32 viraj' olarak adlandırılıyor. Yapılan iki tüplü 3 bin 150 metre uzunluğundaki tünel çalışmaları sürüyor. 32 viraj tarih oluyor. Bölgenin Muhteşem Doğa Manzarası içeresinde  Zap  Suyunu izleyerek Hakkâri’ye hareket ediyoruz. Gün Boyu Zap Suyunun oluşturduğu vadi ve kanyonların sunduğu görsel şölenlerle fotoğraf molaları veriyoruz. Hakkâri’ye 20 kilometre mesafede Zap Suyu üzerinde 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları adına yaptırılan 70 metre uzunluğundaki asma köprü ( Devrimci Gençlik Köprüsü )  görme imkanı olacaktır. Zap Suyu Kenarında Depin de Öğle yemeği sonrasında Hakkâri’ Şehir Merkezine hareket ediyoruz. Hakkâri’yi kuş bakışıyla karşılayan 3 bin 487 rakımlı Sümbül Dağı Seyri. Yüksek dağlarla çevrili bu şirin kenti keşfetmek için Şehir Merkezinde Panoramik Gezi yürüyüşü  yapıyoruz. Hakkâri Gezimize devam ediyoruz. 18 yy.da çift katlı ve kanatlı, açık avlulu  düz damlı  Hakkari Meydan Medresesi  geziyoruz. Medrese, düzgün kesme taş işçiliği gösteren anıtsal yapısı, düzgün planı, iki katlı revaklı avlusu, mescit ve odaları ile kapısındaki süslemeler ve içerisindeki sütun başlıkları ile dikkat çeker. Ayrıca günümüze orijinal yapısını koruyarak ve sağlam bir şekilde gelmiş Hakkâri’nin tek anıt yapısıdır. Otelimize yerleştikten sonra  Akşam Yemeğine kadar Serbest zaman .Akşam Yemeği  Hakkari Evinde Yöresel Müzik ( Deng bej ) eşliğinde.

 

 

Hakkâri’de Şenler Otelde konaklama

 

 


Öğlen yemeği : Hakkâri’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Hakkari Evinde Yöresel Müzik ( Dengbej ) eşliğinde.

Konaklama :  Şenler Otel  /  Hakkari

Rota : Van - Hakkâri   ( 200 km ). Van - Gürpınar ( 20 km ) Gürpınar – Hoşap ( 40 km ) Hoşap  – Başkale  ( 40 ) Başkale – Hakkâri ( 100 km )

Mola :  Ovam Tesisleri

Toplam Kat Edilecek Mesafe :  200 km

 

 

 

 

2.GÜN :

HAKKARİ - ÇUKURCA - ZAP VADİSİ - VAN

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Hakkâri, eski ismi Çölemerik, Türkiye’nin en güney doğusundadır. Yüksekova, Şemdinli, Derecik ve Çukurca ilçeleri bulunmaktadır.  Doğusunda İran Güneyinde Irak ile komşu olan Hakkâri Batısında Şirnak Kuzeyinde Van İlleri bulunmaktadır. Sabah Hakkâri Gezimizde Yöresel Aliş veriş  ve Serbest zaman sonrasından Muhteşem doğası ve Yüksek Zirvelerin bulunduğu Güzergâhta  Zap vadisi boyunca yapacağımız yolculukla Çukurca’ya hareket ediyoruz. Çukurca’da Panoramik  Şehir  Gezisi, Tarihi Taş Evler ve Eski Tahin Helvası Değirmeni Gezisin den sonra Yüksekova’ya Hareket ediyoruz. Yüksekova’da  Öğle yemeği ve panoramik gezimizi yaptıktan sonra Van’a dönüyoruz.

 

 

Akşam Van’da Seyahatimizi Sonlandırıyoruz.

Van Havaalanına grubu uğurlama. Saat : …..

 

Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz.

 

 


Öğlen yemeği : Çukurca -  Zap Vadisin‘de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Bulunmamaktadır.

Konaklama : Bulunmamaktadır.

Rota : Hakkari – Çukurca  – ( 65  km ) Çukurca – Yüksekova ( 135 km ) – Yüksekova – Van ( 210 km ) 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 410 km

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT .... TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

 

SNG ODA FARKI .... TL

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR   
 

*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım  ( Mercedes Minibüs – Midibüs – Otobüs )  

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Konaklama  ( H.B ) Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği

*Seyahat Sigortası

*Akşam Yemeği ( Hakkari Evinde Yerel Müzikli )

 

 TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR
 

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Öğle Yemekleri

*Dönüş son gece akşam yemeği

 

 

 

 

 

UYARILAR


Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.

Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

 

Günübirlik ve Haftasonu Turları