Yurtiçi Turlar
Hakkari Turu 29 - 31 Ekim 2021 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - ( Cumhuriyet Bayramı )
Hakkari Turu 29 - 31 Ekim 2021 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - ( Cumhuriyet Bayramı )
  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

1.GÜN

29 EKİM 2021 CUMA

ÇAVUŞTEPE KALESİ – HOŞAP KALESİ – GÜZELDERE 32 VİRAJ  ZAP SUYU – GENÇLİK KOPRUSU –  HAKKARİ – MEYDAN MEDRESESİ

 

Değerli misafirlerimiz sabah Van’da Saat 08.00 de  belirlemiş olduğumuz noktadan  Hakkâri’ye  hareket ediyoruz. İlk olarak Van Hakkâri karayolunun 25 nci  km üzerinde bulunan Çavuş tepe  Kalesi  Gezisini yapıyoruz. Urartu Kralı II. Sarduri’nin  MÖ. 764-735 yılları arasında yaptırmış olan  Çavuş Tepe Kalesi Çavuş tepe Ovasına tepeden bakmaktadır. Kalede; depo, işlik, saray ve tapınak kalıntılarını görüp sonrasında Hoşap Kalesine Hareket ediyoruz. Van'a 60 km uzaklıkta bulunan Hoşap Suyunun kuzeybatısında sarp ve dik bir kaya kütlesi üzerine kurulmuştur, iç kale ile bunun kuzeyindeki dış kaleden oluşmaktadır. Geçmişi itibariyle Urartu Devletine kadar uzanan kale, Osmanlı Devleti'ne tabi Mahmudi Beyleri' nin yaptırdığı şekliyle günümüze ulaşmıştır. Kartal Yuvası gibi muhteşem görüntüsüyle tüm ihtişamı ile duruyor. Van Hakkâri karayolunun 80'inci kilometresinde bulunan 2 bin 730 rakımlı Güzel dere Geçidi Seyri. Birinci parkurda 32 virajla  dağın tepesine çıkılır. ikinci parkurda ise çıkıldığı gibi inilir. Halk arasında 32 viraj' olarak adlandırılıyor. Yapılan iki tüplü 3 bin 150 metre uzunluğundaki tünel çalışmaları sürüyor. 32 viraj tarih oluyor. Bölgenin Muhteşem Doğa Manzarası içeresinde  Zap  Suyunu izleyerek Hakkâri’ye hareket ediyoruz. Gün Boyu Zap Suyunun oluşturduğu vadi ve kanyonların sunduğu görsel şölenlerle fotoğraf molaları veriyoruz. Hakkâri’ye 20 kilometre mesafede Zap Suyu üzerinde 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları adına yaptırılan 70 metre uzunluğundaki asma köprü ( Devrimci Gençlik Köprüsü )  görme imkanı olacaktır. Zap Suyu Kenarında Depin de Öğle yemeği sonrasında Hakkâri’ Şehir Merkezine hareket ediyoruz. Hakkâri’yi kuş bakışıyla karşılayan 3 bin 487 rakımlı Sümbül Dağı Seyri. Yüksek dağlarla çevrili bu şirin kenti keşfetmek için Şehir Merkezinde Panoramik Gezi yürüyüşü  yapıyoruz. Hakkâri Gezimize devam ediyoruz. 18 yy.da çift katlı ve kanatlı, açık avlulu  düz damlı  Hakkari Meydan Medresesi  geziyoruz. Medrese, düzgün kesme taş işçiliği gösteren anıtsal yapısı, düzgün planı, iki katlı revaklı avlusu, mescit ve odaları ile kapısındaki süslemeler ve içerisindeki sütun başlıkları ile dikkat çeker. Ayrıca günümüze orijinal yapısını koruyarak ve sağlam bir şekilde gelmiş Hakkâri’nin tek anıt yapısıdır. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam Yemeği Hakkari Evinde Yöresel Müzik ( Deng bej ) eşliğinde.

 

  • Hakkâri’de Şenler Otel'de konaklama


Öğlen yemeği : Hakkari'de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Hakkari Evinde Yöresel Müzik ( Deng bej ) eşliğinde

Konaklama : Şenler Otel  /  Hakkari

Rota : Van – Hakkâri ( 200 km ) – Van – Gürpınar ( 20  km ) Gürpınar – Hoşap  ( 40 km ) Hoşap – Başkale ( 40 ) Başkale – Hakkâri ( 100 km )

Mola : Ovam Tesisleri

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 200 km

 

 

 

2.GÜN

30 EKİM 2021 CUMARTESİ

 HAKKARİ ÇUKURCA ZAP VADİSİ YÜKSEKOVA

 

 

 Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Hakkâri, eski ismi Çölemerik, Türkiye’nin en güney doğusundadır. Yüksekova, Şemdinli, Derecik ve Çukurca ilçeleri bulunmaktadır.  Doğusunda İran Güneyinde Irak ile komşu olan Hakkâri Batısında Şirnak Kuzeyinde Van İlleri bulunmaktadır. Sabah Hakkâri Gezimizde Yöresel Aliş veriş  ve Serbest zaman sonrasından  Muhteşem doğası ve Yüksek Zirvelerin bulunduğu Güzergâhta  Zap vadisi boyunca yapacağımız yolculukla Çukurca’ya hareket ediyoruz. Çukurca’da   Panoramik Şehir  Gezisi, Tarihi Taş Evler ve Eski Tahin Helvası Değirmeni Gezisin den sonra Öğle yemeği. Yüksekova’ya Hareket ediyoruz. Yüksekova, Hakkâri ilinin dört ilçesinden birisi Ülkenin güneydoğu ucunda, Türkiye – İran - Irak sınırlarının kesiştiği nokta. Yüksekova İran'a açılan Türkiye'nin stratejik öneme sahip ilçelerinden biridir. Yüksekova’da panoramik gezimizi yaptıktan sonra . Serbest zaman sonrasından Akşam Yemeği ve Yüksekova’da Konaklama.  

 

 

  • Akşam Yemeği Yüksekova’da Yerel Restoran
  • Yüksekova’da ....... Otel'de konaklama

 

 

 

 

 

Öğlen yemeği : Çukurca - Zap Vadisi‘da serbest olarak alınıyor. Ekstra )


Akşam yemeği : Yüksekova’da Yerel Restoranda Tur ücretine dahil )

Konaklama : .......... Otel / Yüksekova

Rota : Hakkari – Çukurca  – ( 65  km ) Çukurca – Yüksekova  ( 135 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 200 km

 

 

 

 

3.GÜN

31 EKİM 2021 PAZAR

 ŞEMDİNLİ NEHRİ KAYMA SARAYI  VAN

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Şemdinli’ye Hareket ediyoruz. Şemdinli Zap  Suyunun bir kolu olan Pesan Çayı, Şemdinli Deresi ve kolları tarafından sulanan bir alandan oluşur. Nehri Şemdinli İnanç Turizm için çok önemli bir yer .Şemdinli İlçesindeki Nehri Köyünde Seyyid Taha Hazretleri’nin kabrini Ziyaret ediyoruz. Mevlana Hâlid-i Bağdâdi talebesi olup Türkiye’ye Nakşibendi geleneğini getiren kişidir. Abdul Fehim Arvasi Hazretleri’nin de hocasıdır. Taş Köprü ve Kayme Sarayı Gezisini yapıyoruz. Kayme Sarayı Dikdörtgen bir plana sahip olan iki katlı bir yapıdır.200’nci yüzyılın başlarında inşa edilmiştir.  Aslında bir  saray olmayan yapı. Bölgede bu denli görkemli başka yapı olmadığı için saray olarak anılmıştır. Nehri de Öğle yemeği . Alışveriş ve Serbest zaman. Şemdinli’de yetiştirilen Ceviz ve Bal oldukça lezzetli ve Meşhurdur. Muhteşem doğası ve Yüksek Zirvelerin bulunduğu Şemdinli’ den Van’a dönüyoruz.

 

 

*Akşam Van’da Seyahatimizi Sonlandırıyoruz.

*Van Havaalanına grubu uğurlama. Saat : …..

*Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz.

 

 

 

Öğlen yemeği : Nehri'de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Yoktur

Konaklama : Yoktur

Rota : Yüksekova - Şemdinli  ( 40 ) Şemdinli -  Van – ( 260 km )

Mola : Ovam Tesisleri

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 300 km

 

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 750 TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

  

SNG ODA FARKI : 200 TL

 

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR   
 

*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım  ( Mercedes Minibüs – Midibüs – Otobüs )  

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Konaklama HB ( Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği )

*Seyahat Sigortası

*Akşam Yemeği Hakkâri Evinde Yerel Müzikli

 

 TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR
 

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Öğle Yemekleri

*Dönüş Son Gece Akşam Yemeği

 

 

 

 

 

 

UYARILAR

Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 

Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Emekli olan misafirlerimizin Emekli kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 750 TL
Çocuk Başına Tutar: 375 TL
Yurtiçi Turlar