Yurtdışı Turlar
İran ( Aşura - Tasua Merasimi ) Turu 07 - 10 Ağustos 2022 ( 4 Gün 3 Gece ) - Van Çıkışlı
İran ( Aşura - Tasua Merasimi ) Turu 07 - 10 Ağustos 2022 ( 4 Gün 3 Gece ) - Van Çıkışlı
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

İRAN'DA BİTMEYEN YAS AŞURA

 

 

1.GÜN

07 AĞUSTOS 2022 PAZAR

HOY - TASUA MERASIMI - ERDEBİL

 

Sabah Van’da Saat  08.00 de  belirlemiş olduğumuz noktadan buluşarak İran’a Hareket ediyoruz. Kapı köy sınır kapısı ( 90 km ).Kapı koy  Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra. İran  Razi Sinir Kapısında Bizleri Karşılayan Rehberimiz ve bekleyen Aracımıza  binerek İran Hoy  bölgesine geçiyoruz. Hoy’da  panoramik Şehir  turu bitiminde sonra Tebriz üzeri Erdebil’e hareket ediyoruz . Merend veya Sofiyanda yerel restoranda öğle yemeği ( Yöresel İran Yemekleri ).Erdebil’de varis saat 17.00. Erdebil’de İran’ın en güzel  Tasua  merası mı olan şehirlerden  Tasua  Merasimi  seyri. Tasua  Günü yapılan Merasimleri izledikten sonra  serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Erdebil  Serein Kaplıca Gezisi Serbest Zaman .Akşam yemeği ve konaklama Erdebil’de.

 

* Erdebil’de Akşam Konaklama Lale Otel 4*

 

Öğlen yemeği : Merend veya Sofiyan ’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Erdebil’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Konaklama : Lale Otel 4 * / Erdebil

Mola Tesisleri :  Sofiyan Yol Üstü Tesis Molası

Rota : Van - Kapı koy sınır kapısı ( 90 km) Kapı koy ( Razi ) sınır kapısı ( 65 km ) Hoy – Tebriz ( 150 km ) - Tebriz - Erdebil ( 220 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 525 km. 10 Saat

 

 

 

2.GÜN

08 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ

ERDEBİL AŞURA MERASİMİ - ZENCAN AŞURA MERASİMİ

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. İran’ın en güzel Tasua ve Aşure merasimi olan şehirlerden Erdebil’de Aşura Merasimi tam gün seyri . Hicri takvime göre Muharrem ayının 10'uncu gününde öldürülen Hazreti Hüseyin'in yasını tutmak için İran'ın çeşitli kentlerinde eş zamanlı anma etkinlikleri düzenlenir bu merasimin  seyri ve fotoğraf çekme görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Erdebil, Güney Azerbaycan bölgesinde, İran'ın aynı isimli Erdebil Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Erdebil ‘de Panoramik  şehir turundan sonra  saat : 19.00 de. Zencana   hareket ediyoruz.  ( 270 km ) 4 Saat. Akşam yemeği ve konaklama Zencan ’da.

 

* Akşam Zencan'da Zencan Grand 4* Otel'de Konaklama.

 

 

 

Öğlen yemeği : Erdebil’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Zencan’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Konaklama : Zencan Grand Otel 4*  / Zencan

Rota : Erdebil  –  Zencan ( 270 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 270 km - 4 saat

 

 

3.GÜN

09 AĞUSTOS 2022 SALI

ZENCAN AŞURA MERASİMİ - ŞAH GÖLÜ – TEBRİZ

 

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Zencan, İran'ın aynı isimli Zencan Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Başkent Tahran'a 298 km uzaklıkta, Tahran-Tebriz ve dolayısıyla Türkiye'ye uzanan transit yol üzerindedir. Zencan’de sabah  AŞURA  Günü yapılan Merasimleri izledikten sonra  serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. İran’ın en güzel Aşure  merası mı olan şehirlerden  Zencan ’da Aşure  Merasimi Seyri. Dünya genelinde Şii ve Aleviler, Aşure Günü'nü anarken, bu merasimin İran'daki yansıması siyahlara bürünmüş, ağıt yakanlar ve keder oluyor. Aşure Merasimi İmam Hüseyin'in Kerbela'da Yezid'in ordusunca öldürüldüğü günü anmak üzere her yıl muharrem ayının onuncu günü düzenleniyor. Öğleden sonra Zencan da  Panoramik  şehir turundan sonra  saat : 18.00 de Tebriz’e Hareket. Akşam yemeği ve konaklama Tebriz’de.

 

 

* Akşam Tebriz’de Tebriz 4* Otel'de konaklama.

 

 

 

 

Öğle yemeği : Zencan’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tebriz’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra ) 

Konaklama : Tebriz Otel 4* / Tebriz

Mola Tesisleri :

Rota : Zencan – Tebriz ( 300 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 300 km - 4 saat.

 

 

 

4.GÜN

10 AĞUSTOS 2022 ÇARŞAMBA

TEBRİZ – AŞURA MERASİMİ – HOOY – RAZİ ( KAPIKÖY SINIR KAPISI ) – VAN

 

 

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi  tamamlıyoruz.İran’ın en güzel  Aşure  merası mı olan şehirlerden biri olan Tebriz’de  Aşura Merasimi seyri. Dünya genelinde Şii ve Aleviler, Aşure Günü'nü anarken, bu merasimin İran'daki yansıması siyahlara bürünmüş, ağıt yakanlar ve keder oluyor.Aşure Merasimi İmam Hüseyin'in Kerbela'daYezid'in ordusunca öldürüldüğü günü anmak üzere her yıl muharrem ayının onuncu günü düzenleniyor.Tebriz’de Aşura Merasimini  izledikten sonra  serbest zamanımızda birçok hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun %99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşf edeceksiniz. Tebriz de Panoramık şehir gezisinden sonra Van’a hareket  Türkiye  saat : 11.00 ( İran yerel saat 12.30 ) Hoy Razi  ( Kapı köy  ) sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Van  bölgesine geçiyoruz  Türkiye saat 15.00 .Akşam Seyahatimizi  Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 17.00’da.

 

* Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. 

 

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

 

Öğlen yemeği : Van'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Van’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Konaklama : Dikkat bu gece otel konaklaması yoktur.

Rota : Tebriz – Hooy ( 150 km ) Hoy - Razi ( Kapıköy ) sınır kapısı ( 65 km ) Kapı köy sınır kapısı – Van ( 90 km )


Toplam Kat Edilecek Mesafe : 305 km - 6 Saat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 4.000 TL 

 

ERKEN REZERVASYON FİYAT 3.500 TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

                   

    SNG ODA FARKI : 400 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR

 

*Ulaşım ( Mercedes Minibüs )

 

*Rehberlik Hizmetleri Türkçe

 

*Konaklama Oda Kahvaltı 3 Gece

 

*Seyahat Sigortası

 

*Öğle ve Akşam Yemekleri

 

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

 

*PCR Test Ücreti

 

 

 

 

         ŞEHİR                             OTEL ADI                        YILDIZ                    WEB SİTESİ

TEBRİZ

      TEBRİZ OTEL

                 4 *

 

ERDEBİL

       LALE OTEL

                 4*

 

URMİYE

       PARK OTELİ

                 4*

 

 

 

 

 

 

 

UYARILAR

 

Aşı kartı bulundurulması zorunludur.

Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 10 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 


Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. 

İran kuralları gereği aşağıdaki konulara dikkat ediniz.

-İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır.
-Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte; yanlarında diz altına kadar inen hırka, ceket, mont ya da tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.

 

 

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 3.500 TL
Çocuk Başına Tutar: 0 TL
Yurtdışı Turlar