Günübirlik ve Haftasonu Turları
Kars ( Sarıkamış – Çıldır Gölü – Anı ) Turu ( 2 Gün 1 Gece )
Kars ( Sarıkamış – Çıldır Gölü – Anı ) Turu ( 2 Gün 1 Gece )
  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

 HAREKET GÜNÜ :

VAN – AĞRI  HORASAN  SARIKAMIŞ – KARS

 

 

• Van’da Saat 23.00'de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak Ağrı, Horasan ve Sarıkamış güzergâhında Kars’a hareket.

 

 

 

 

Rota : Van – Ağrı ( 220 km ) – Ağrı – Horasan ( 100 km ) – Horasan – Sarıkamış ( 70 km )

Mola Tesisleri : ...................... yol üstü tesisleri

Toplam Kat Edilecek Mesafe :  390 km

 

 

 

 

1.GÜN :

SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI - SARIKAMIŞ ( CIBILTEPE ) KAYAK MERKEZİ - ANI HARABELERİ - KARS

 

Sabah yolda alınan kahvaltı sonrası Sarıkamış’a giriş yapıyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Sarıkamış Cıbıl tepe Kayak Merkezi sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun kayak pistleriyle yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı olan 2 bin 634 rakımlı, kayaktan ziyade doğasıyla etkileyecek sizleri. muhteşem doğası, çamlar arasındaki beyaz örtü gibi serilen karları gören herkes büyülemektedir. Misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler telesiyej ile 1.zirveye doğru çıkabilir mini kayak yapabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler (ekstra). Aynı zamanda kiralayabileceğiniz kayak malzemeleri mevcut. Serbest zaman sonrası Kars' a hareket Son zamanlarda çeşitli unsurları ile ünlenen serhat şehri Kars’a varış. Öğle yemeği. Ermenistan’la aramızdakini sınır çizgisinin bir kısmını oluşturan Arpaçay kenarındaki Ocaklı köyünde bulunan Ani antik kent Kars’a 50 km mesafededir. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Uzun bir süre Ermeni Kralları’nın başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve Anadolu’nun ilk camisi olan Menuçehr Camii'ni geziyoruz. Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede Tapınağı’nın izlerini görüyoruz. Kars Şehir merkezine dönüş.

 

 

* Kars’ta Akşam yemeği ve konaklama.

Kafkas Gecesi - Aşıklar Gecesi ( Ekstra )

 

 

 


Öğlen yemeği : Kars'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Simer otel 4* / Kars

Rota : Sarıkamış – Kars ( 50 km ) Kars – Ani ( 40 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 90 km

 

 

 

 

 

2.GÜN :

ÇILDIR GÖLÜ - KARS - 12 HAVARİLER - KARS KALESİ - VAN

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde at kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında bu gezimizin ardından Kars’a hareket ederek Öğle yemeğinden sonra Kars turumuza devam ediyoruz. Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Doğunun son dönemde yıldızı parlayan bu fantastik şehrinin “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, Şehri keşfetmeye başlıyoruz. 12 Havari Kilisesi Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Sonrasında yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz merkez kale yada iç kale olarak adlandırılan 12. yy’dan kalma güzel kale özellikle Osmanlı Dönemin de ciddi yenileme geçirmiş bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Kale gezisi sonrasında Namık Kemal’in dedesiyle bir süre yaşadığı ve ilk şiirlerini kaleme aldığı evi ziyaret ediyoruz. Buradan Kars Çayı’nın üzerine yapılmış olan Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş Köprüyü ve tarihi hamamı geziyoruz. Merkezde yapacağımız kaşar peyniri, gravyer peyniri, bal, piti, hangel, kete, kaz eti, alışverişimizden sonra meşhur Kars Gravyeri tadımı ve alımı için serbest zaman. Gece yolculuğu yaparak Sarıkamış , Horasan ve Ağrı, güzergâhında Van’a hareket ediyoruz.

 

 

Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 24.00’da.

Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. Hoş çakalın

 

 

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Kars'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil değildir. ( Ekstra )

Konaklama : Dikkat bu gece otel konaklaması yoktur

Rota : Kars – Çıldır ( 100 km ) Kars – Sarıkamış ( 50 km ) Sarıkamış - Horasan ( 70 km ) Horasan - Ağrı ( 100 km ) Ağrı - Van ( 220 km ) Kars – Van ( 440 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 540 km

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT .... TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

 

SNG ODA FARKI .... TL

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR   
 

*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım  ( Mercedes Minibüs – Midibüs – Otobüs )  

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Konaklama  ( H.B ) Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği

*Seyahat Sigortası

 

 

 TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR
 

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Öğle Yemekleri

*Dönüş son gece akşam yemeği

*Kafkas gecesi

*Aşıklar gecesi

 

 

 

 

 

 

UYARILAR


Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.

Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

Günübirlik ve Haftasonu Turları