Günübirlik ve Haftasonu Turları
Diyarbakır - Mardin & Hasankeyf Turu ( 2 Gün 1 Gece )
Diyarbakır - Mardin & Hasankeyf Turu ( 2 Gün 1 Gece )
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

 HAREKET GÜNÜ :

VAN – BİTLİS  DİYARBAKIR

 

 

• Van’da Saat 23.00'de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak Bitlis güzergâhında Diyarbakır’a hareket.

 

 

 

 

Rota : Van – Diyarbakır ( 360 km )

Mola Tesisleri : Buzlu Pınar tesisleri ( Bitlis ) – Ziyaret Veysel Karani yol üstü tesisleri

Toplam Kat Edilecek Mesafe :  360 km

 

 

 

 

1.GÜN :

DİYARBAKIR DİYARBAKIR KAHVALTISI  DİYARBAKIR SURLARI  ULU CAMİİ  10 GÖZLÜ KÖPRÜ  ZERZEVAN KALESİ  MARDİN  KASIMİYE MEDRESESİ  ESKİ MARDİN ÇARŞISI

 

Veysel Karanı Hazretleri Türbesi Ziyareti. Sabah Diyarbakır'da 450 yıllık Tarihi Hasan Paşa Hanında Meşhur Kahvaltıcı Kadri’de ve ya Tarihi Diyarbakır evinde Kahvaltı yaptıktan sonra Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Hasan Paşa Hani, Sülüklü Han ,Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır Müzesi ve Hazreti Süleyman Camii Gezileri. Mardin Kapı, Yeni Kapı ,Urfa Kapı, Saray Kapı gibi Önemli yerleri Panoramik olarak gördükten sonra yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarını ve en eskisi olan Keçi Burcunu görüyoruz. Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprü Gezisi. Hevsel Bahçeleri seyri. Öğle yemeği sonrası Mardin’e hareket ediyoruz. Diyarbakır'da Mithras Tapınağı'nın da bulunduğu 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi, Diyarbakır ile Mardin arasında, Çınar ilçesine bağlı Demir ölçek mahallesi sınırları içinde yer alan tarihî yapı ve askerî yerleşim alanı. Roma İmparatorluğu döneminde sınır garnizonu olarak kullanılmıştır. Zerzevan Kalesi gezisini yaptıktan sonra Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’de 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyri. Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Eski Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman Ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane ( Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi ( eski askeriye ) Müzesi’ni gördükten sonra serbest zaman.

 

 

* Mardin AIRPORT 4* Otel’de akşam yemeği ve konaklama.

 

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan Sabah Kahvaltısı. ( Diyarbakır'da 450 yıllık Tarihi Hasan Paşa Hanında kahvaltıcı kadri veya tarihi diyarbakır evi )

Öğlen yemeği : Diyarbakır'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Aırport Otel 4* / Mardin

Rota : Diyarbakır – Çınar ( 30 km ) Çınar – Mardin ( 60 km )

Mola Tesisleri : ............... yol üstü tesisleri

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 90 km

 

 

 

 

 

2.GÜN :

MARDİN DAYRUL ZAFARAN MANASTIRI DARA ANTİK KENT  MİDYAT  MİDYAT KONUK EVİ HASANKEYF

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacak. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Dara Antik Kenti Mardin'in 30 kilometre güneydoğusunda bulunan Oğuz Köyü'nde yer almaktadır. Kültürel açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan dara Antik Kenti zengin tarihi dokulara sahiptir. Mezopotamya kültürüne ait kadim bir kent . Mezopotamya'nın Efes'i Dara Antik Kenti Üç Farklı Dinin Ortak Nekropolü; Süryaniler, Zerdüştler ve Türk Kümbetleri. Antik Kenti, ziyaret edenler için muhteşem bir tarihi gezi imkânı bulacaklardır. Mardin gezimiz tamamladıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz ve öğlen yemeği. Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman Alışveriş. Hasankeyf’e hareket ediyoruz., Ilısu Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf’e varıyoruz. İpek Yolu’nun Dicle üzerindeki geçiş noktası olmasından dolayı Hasankeyf’te; Artuklu, Eyyubi ve Osmanlı izlerini görmek için yeni köprünün yanında fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasankeyf’i seyrettikten sonra. Türkiye’de ilk petrol kuyularının bulunduğu yerlerin seyri ve Batman’ı panoramik Şehir Turu Yapıyoruz. Bu gezimizin ardından Van’a hareket ediyoruz.

 

 

Gece yolculuğu yaparak ( Bitlis – Tatvan güzergâhında ). Akşam seyahatimizi Van’da sonlandırıyoruz saat : 24.00’da.

Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. Hoş çakalın

 

 

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Midyat'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil değildir. ( Ekstra )

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

Rota : Mardin – Midyat ( 65 ) Midyat – Batman ( 80 km ) Batman – Bitlis ( 135 km ) Bitlis – Van ( 170 km )

Mola Tesisleri : Ziyaret Veysel Karanı – Buzlu Pınar yol üstü tesisleri

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 450 km

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT .... TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

 

SNG ODA FARKI .... TL

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR   
 

*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım  ( Mercedes Minibüs – Midibüs – Otobüs )  

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Konaklama  ( H.B ) Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği

*Seyahat Sigortası

*Gidiş günü sabah kahvaltısı

 

 

 TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR
 

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Öğle Yemekleri

*Dönüş son gece akşam yemeği

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARILAR


Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.

Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

 

Günübirlik ve Haftasonu Turları