Yurtdışı Turlar
Bakü Karabağ Nahçivan Turu - ( 5 Gün 4 Gece ) - Van Çıkışlı
Bakü Karabağ Nahçivan Turu - ( 5 Gün 4 Gece ) - Van Çıkışlı
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

1.GÜN

2021

 IĞDIR – DİLUCU SINIR KAPISI – NAHÇİVAN – KARABAĞ – BAKÜ

 

Sabah Van’da Saat  07.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan buluşarak Bakü’ye Hareket ediyoruz. Iğdır Panoramik  şehir gezisi. Dilucu Sınır Kapısı Iğdır ilinin en doğusunda yer alan Aralık ilçesinde bulunan Türkiye ile Azerbaycan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ni birbirine bağlayan ve 1992'de hizmete açılan sınır kapısı. Dilucu sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamlayarak Nahcivan’a Giriş yapıyoruz. Nahcivan Özerk Cumhuriyeti  Azerbaycan'a bağlı özerk bir cumhuriyet. Panoramik Nahcivan gezisi ve Öğle yemeği. Nahçıvan Koridoru, 2020 Dağlık Karabağ Savaşı'nın Azerbaycan tarafından kazanılmasının ardından Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan ateşkes antlaşmasının 9.maddesi gereğince Azerbaycan ile eksklav parçası olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasında bağlantıyı kuracak olan koridordur. Karabağ’a hareket. Dağlık Karabağ, Güney Kafkasya'da hukuken Azerbaycan'a bağlı ancak uzun yıllar Ermenistan işgali altında bulunmasıyla tartışmalı tarihi bölge.  Karabağ koridorunda Karabağ Panoramik gezisi sonrası Bakü’ye hareket. Akşam Bakü’de otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Bakü'de.

 

* Bakü’de akşam konaklama ... Otel 4*

 

Öğlen yemeği : Nahçivan’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Bakü’de serbest olarak alınıyor. Ekstra 

Konaklama : ... Otel 4 * / Bakü

Mola Tesisleri : Sofiyan  Yol Üstü Tesis Molası

Rota : Van – Iğdır ( 220 km ) Iğdır - Dilucu sınır kapısı ( 90 km ) Dilucu sınır kapısı – Nahcivan  ( 100 km ) Nahçivan – Karabağ  ( ... km ) Karabağ – Bakü  ( ... km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : ... km , ... saat

 

 

2.GÜN

2021

  BAKÜ – TARGOVİ – KIZ KULESİ – SERVANŞAH SARAYI – SHEMEKHA KAPISI

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tam Gün  Azerbaycan’ın başkenti Bakü şehir turuna başlıyoruz. Bakü, Azerbaycan'ın, Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan başkentidir. Kafkasya’nın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Ülkenin en doğusundaki ve en önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezi olmanın yanı sıra bir liman kenti olarak da önemlidir. Targovi’ye geziyoruz .Rusça ‘da 'tüccarlar caddesi' anlamına gelen Targovi’nin resmi adı nizami caddesi olsa da, bir ticaret merkezi olduğundan halk tarafından bu şekilde anılmış. Öğle yemeği. Kız Kulesi, Şervanşah Sarayı, Shemekha Kapısı Gezileri. Serbest zaman . Akşam yemeği Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Azerbaycan Gecesi'ne   katılabilir. Akşam yemeğimizi yerel müzik eşliğinde Azeri mutfağından örnekler tadacağımız restoranımızda alacağız. Yemeğimizden sonra Akşam Bakü’de konaklama.

 

 

Akşam Bakü'de ... 4* Otel'de konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Bakü'de öğle yemeği serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Bakü’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : ... Otel 4* / Bakü

Rota : Bakü –  ( 20 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 20 km

 

 

3.GÜN

2021

BAKÜ – GOBUSTON – ATEŞGAH TAPINAĞI – YEŞİL BAZAAR

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Gobustan şehrinde Ateşgah Tapınağı & Yeşil Bazaar turunu yapıyoruz. Bakü, Azerbaycan’ın en doğusunda, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer alan, Kafkas coğrafyasına ait bir şehridir. Köklü bir geçmişe sahip olan Bakü, hem tarihi dokusu hem de modern mimarisiyle etkileyici bir şehirdir. Uzun yıllar Sovyetler Birliğinin yönetiminde kalmasından dolayı Bakü’de birçok bina Sovyet mimarisine sahiptir. Ayrıca İslami mimariyi de görebileceğiniz ender eserler bulunmaktadır. İlk olarak 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama fırsatı bulacağız. Bu bölgede Taş Devrinden başlayarak orta çağlara dek devam eden çok sayıda yerleşim yeri, mezarlar gibi arkeolojik kalıntılar bulunmaktadır. Öğle yemeği. 600.000 fazla duvar kabartmasının bulunduğu Abşeron Yarımadasına doğru yola çıkıyoruz. Bu adada bulunan Ateşgah Tapınağı’nı ziyaretinden sonra serbest zaman. Abşeron Yarımadası, Azerbaycan'da bir yarımadadır ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri Bakü'nün ve ayrıca onun uydu şehirleri Sumgayıt ve Hırdalan'ın ev sahibidir. Adada ikisi kentsel bölgede ve biri Abşeron yöresinde banliyö bölgesi olmak üzere üç ilçe vardır. Akşam Bakü’de konaklama.

 

 

 

Akşam Bakü'de ... 4* Otel'de konaklama.

 

 

 

Öğlen yemeği : Abşeron'da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Bakü’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : ... Otel 4* / Bakü

Rota : Bakü  – Gobastan ( ... km ) Gobasta - Abşeron ( ... km )  

Toplam Kat Edilecek Mesafe : ... km

 

 

 

 

4.GÜN

2021

 BAKÜ – İÇERİSEHER – HAYDAR ALİYEV MÜZESİ – TÜRK ŞEHİTLİĞİ

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası İçeriseher, Haydar Aliyev Müzesi ve Türk Şehitliği Turuna başlıyoruz. Gezimizde ilk durağımız, on beşinci yüzyılda kurulan Bakü’nün ilk yerleşim birimlerinden İçerişeher olacak. Tarihi ve medeniyeti buluşturan, bünyesinde pek çok etnografik eser barındıran, 52 odalı Şirvanşahlar Sarayı’nı gezdikten sonra semtin Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yürüyeceğiz ve Minyatür Kitap Müzesi, gibi özel yerlere uğrayacağız. Öğle yemeği .Gezimizin ardından Haydar Aliyev Kültür Merkezi’ne doğru yola çıkacağız. Modern Bakü’nün simgesi olan, 57 bin metrekarelik bir alana inşa edilen ve 2013 yılında hizmete açılan yapı kompleksini dolaştıktan sonra müzenin bahçesinde yer alan ünlü “I Love Bakü” adlı yapıtın önünde fotoğraf çekme arası verecek, ardında Türk Şehitliği’ne gideceğiz. 1918 yılında gerçekleşen Rus-Azeri çatışmasında Osmanlı İmparatorluğu’nun bölgeye gönderdiği askerler arasında şehit düşen binden fazla Osmanlı anısına yaptırılan şehitliği ve anıtı gördükten sonra panoramik olarak Bakü’yü gece görebileceğimiz Bakü Teras’a çıktıktan sonra turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Azerbaycan Gecesi'ne  katılabilir. Akşam yemeğimizi yerel müzik eşliğinde Azeri mutfağından örnekler tadacağımız restoranımızda alacağız. Yemeğimizden sonra Akşam Bakü’de konaklama.

 

 

 

Akşam Bakü'de ... 4* Otel'de konaklama.

 

 

 

Öğlen yemeği : Bakü'de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Bakü’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : ... Otel 4* / Bakü

Rota : ... - ( ... km )  

Toplam Kat Edilecek Mesafe : ... km

 

 

 

 

5.GÜN

2021

 KARABAĞ – NAHÇİVAN – DİLUCU SINIR KAPISI – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT – VAN

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Van’a  Hareket ediyoruz. Azerbaycan ile  Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasında bağlantıyı kuran koridordan Karabağ’a hareket. Karabağ Panoramik gezisi sonrası Nahcivan’a Giriş yapıyoruz. Nahcivan Özerk Cumhuriyetinde  Panoramik Nahcivan gezisi ve Öğle yemeği. Dilucu sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamlayarak Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Iğdır’a hareket ve  Iğdır Panoramik  şehir gezisi. Doğubayazıt’a akşam yemeği.  Van’a hareket.

 

 

 

Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz  Saat : 24.00

 

Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. 

 

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Nahçivan'da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Doğubeyazıt’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Dikkat bu gece otel konaklaması yoktur.

Rota : Bakü - Karabağ  ( ... km ) Karabağ - Nahçivan  ( ... km )  Nahcivan -  Dilucu  sınır kapısı –  (  100  km ) Dilucu  sınır kapısı - Iğdır ( 90 km ) İğdır – Doğubeyazıt ( 40 km  )  Doğubeyazıt - Van ( 180  km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : ... km ( 12 saat )

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT ... TL 

ERKEN REZERVASYON FİYAT ... TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

      

     SNG ODA FARKI : ... TL

 

 

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR

*Kişi sayısına Bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Midibas - Minibüs - Otobüs )

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ( Türkçe )

*Konaklama Oda Kahvaltı 4 Gece

*Seyahat Sigortası

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR

*Öğle ve Akşam Yemekleri

*Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

*Dönüş Günü Akşam Yemeği

 

 

  

 

UYARILAR

 

Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 10 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 


Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. 

İran kuralları gereği aşağıdaki konulara dikkat ediniz.

-İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır.
-Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte; yanlarında diz altına kadar inen hırka, ceket, mont ya da tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.

 

Yurtdışı Turlar