Yurtiçi Turlar
Karadeniz & Batum Turu 10 - 12 Temmuz 2022 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - Kurban Bayramı 2.Gün çıkış
Karadeniz & Batum Turu 10 - 12 Temmuz 2022 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - Kurban Bayramı 2.Gün çıkış
  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

Karadeniz’in Eşsiz doğasını ve manzarasını doyasıya yaşamak, aynı zamanda Batum’u gezip tadı damağınızda kalacak ve unutamayacağınız farklı bir an sizleri bekliyor.

 

 

HAREKET GÜNÜ

09 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ

 VAN – AĞRI – ERZURUM – ARTVİN – HOPA

 

Van’da Saat 20.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak Ağrı – Erzurum – Tortum – Artvin ve Hopa güzergâhında Batum’a hareket.

 

Mola Tesisleri : Öz efendiler tesisleri ( Erzurum ) Yol Üstü Tesis Molası

Rota : Van – Ağrı ( 210 ) Ağrı - Erzurum ( 170 ) Erzurum – Hopa ( 245 )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 625  km

 

1.GÜN

10 TEMMUZ 2022 PAZAR

 HOPA – BATUM

 

Değerli misafirlerimiz Sabah Hopa’ya Varis saat : 07.00. Sabah  alacağımız  kahvaltı sonrasında Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan  Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü gördükten sonra. Öğlen Yemeği . Gürcistan’ın üç Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batu mide Türk Mahlesi, Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Serbest zaman sonrasında tekrar Sarp’a dönüp çıkış işlemlerimizi hallediyoruz. Akşam  Hopa’da otelimize geçiyoruz.

 

* Hopa TERZİOĞLU 3*Otel’de Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan Sabah Kahvaltısı ( Hopa'da)

Öğlen yemeği : Batum ’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Terzioğlu 3* Otel / Hopa

Rota : Hopa – Batum – Hopa ( 50 km ) 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

 

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Batum’ a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdan ve pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için noterden onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. 0 - 6 Yaş küçük misafirlerimiz için fotoğraflı nüfus cüzdanı gereklidir. Bebek ve Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Yeni Kimlik zorunludur. Eski olan kimlikleri kabul etmemektedir. ( Eski Kimlikle Geçiş yoktur )

 

DİKKAT : TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150TL OLAN ÇIKIŞ HARÇ PULU ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

 

 

 

2.GÜN

11 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ

HOPA – FIRTINA DERESİ – AYDER – RİZE – UZUN GÖL – TRABZON

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Çıkış İşlemlerimizi Tamamlıyoruz. Aydere Hareket ediyoruz. Fırtına vadisinin  muhteşem manzarası ve Laz kültürünün hakim olduğu o güzel Manzara  eşliğinde  resimleri yakalayıp çekmek. Ülkemize Altın Ayı Ödülünü Kazandıran “Bal” filminin çekimlerinin yapıldığı Çamlıhemşin’e doğru geçiyoruz. Tarihi köprülerde molalar verip ve Fırtına deresinin başladığı noktalarda durup fotoğraf molası veriyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylasında Gelin tülü şelalesi Horon Düzü ve ayderin doğal kendisine hayran bırakan doğasıyla sizleri baş başa bırakıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ayder Kaplıcalarında faydalanabilirler. Serbest zamanın ardından Ayder’in muhteşem manzarasında açıp manzaranın tadını çıkarttıktan sonra. Dileyen misafirlerimiz  son dönemin gözde aktivitelerinden Zipline Fırtına Deresinde  yapabilirler. 7’den 70’e herkesin rahatlıkla katılacağı bir parkurdur. Rize’ye Hareket Ediyoruz. Rize bezi dokuma atölyesine uğrayıp birbirinden farklı ürünü inceleyip almak için Alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra  Sürmene`ye geliyoruz. Dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çayın nasıl demlenmesi gerektiğini, kalite çayın ayrımını nasıl yapacağımızı uzmanlarından dinleyip çaylarımızı içtikten sonra dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktada yapabilirler. Doğa harikası olan. Yeşilliği ve manzarasıyla kartpostallardan aşina olduğumuz Uzun göle hareket  ediyoruz .Sahil yolunu üzerinden Karadeniz Bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden 1090 m. yüksekteki Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Uzun Göl’de Bisiklet Turu ve  vereceğimiz serbest zamanda muhteşem fotoğraflar çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında Trabzon’a Hareket. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 tarihinde camiye çevrilen, ardından 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş ve 2013 yılında tekrar camii olarak hizmet vermeye devam eden Ayasofya’yı geziyoruz. Trabzon merkezde serbest zaman veriyoruz. Şehir ( Meydan ) Gezisi.

 

* Konak Park 4* Otel’de akşam yemeği ve konaklama.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Rize’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Konak Park 4* Otel / Trabzon

Rota : Hopa – Ayder  ( 40 km ) Ayder – Rize  ( 90 km) Rize – Uzun gol  ( 50  km ) Uzun gol - Trabzon  ( 90  km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 270 km

 

 

 

3.GÜN

12 TEMMUZ 2022 SALI

SÜMELA MANASTIRI – HAMSİ KÖY – ZİGANA DAĞI – GÜMÜŞHANE – BAYBURT – ERZURUM – AĞRI – VAN

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sümela Manastırı’na doğru Maçka istikametine doğru gidiyoruz. Coşan dere Vadisi'ni izleyerek SÜMELA MANASTIRI’na çıkıyoruz.1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırı Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Sümela Manastırı gerek yapılış öyküsü, gerekse de mimarisi ve konum olarak hayran kalacağınız manastırı geziyoruz. Sümela Manastırını Seyir Teraslarında daha yakından   görme imkânı ve Aya Varvara Kilisesi Gezisini yapıyoruz. Zigana dağı üzerinde bulunan Hamsi köy de, köyün meşhur sütlacının tadına bakabilirsiniz. ( Ekstra ) Keyifli geçen günümüzün ardından. Yıllarca uzaklara geçit imkânı vermeyen ve adı türkülere konu olan Zigana Dağı’na çıkıyoruz. Zigana Dağı Seyri. Zigana Geçidinden Gümüşhane sınırına geçtiğimizde Karadeniz ve Doğu Anadolu Bitki Örtüsü ve iklimi arasındaki keskin ayrıma da canlı şahitlik edeceksiniz. Gümüşhane Şehir Seyri ve  Pestil – Köme Alışveriş. Bayburt’a hareket. Bayburt Şehir Seyri. Erzurum’da ilk durağımız meşhur cağ kebabı olacak. Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması. (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra. Dadaşlar diyarı Erzurum’da   Panoramik   Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre, Milli Mücadele Müzesi ve Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a ( Rüstem Paşa Kervansarayı ) Gezimizle  ile sonlandırıyoruz. Bu gezimizin ardından Gece yolculuğu yaparak Van’a hareket ediyoruz. Akşam Van’da Seyahatimizi Sonlandırıyoruz.

 

* Van’a Dönüş İçin Hareket. Gece yolculuğu yaparak.( Ağrı – Patnos – Erciş Güzergahında )

Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 24.00’da. ( Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz ) Hoşçakalın..

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Erzurum’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra ( Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil Değildir. ( ekstra.)

Mola Tesisleri : Hamsi Köy'de Kardak Sütlaç Tesisleri – Gümüşhane Kral Tesisleri

Rota : Trabzon –  Sümella Manastır  (  45  km )  Trabzon – Gümüşhane   ( 100 km)  Gümüşhane – Bayburt  ( 85  km ) Bayburt - Erzurum ( 120 km ) Erzurum – Ağrı ( 170 km ) Ağrı – Van  (  210 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 730 km

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 1.950 TL

ERKEN REZERVASYON 1.700 TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

 

SNG ODA FARKI : 300 TL

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR
 

*Kişi sayısına bağlı olarak ulaşım ( Mercedes Minibüs - Midibüs - Otobüs )

*Profesyonel rehberlik hizmetleri

*Konaklama (H.B) - ( Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği )

*Gidiş günü sabah kahvaltı

*Seyahat sigortası

 

 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR

 

*Öğle yemekleri

*Ören yeri giriş ücretleri

*Yurtdışı çıkış harç pulu

*Dönüş son gece akşam yemeği

*Sümela manastırına minibüs çıkış ücreti

 

 

 

 

 

UYARILAR

Ülkemizden Gürcistan'a seyahat edecek vatandaşlarımızın hudut kapılarından geçişlerinde 1 Eylül 2019 'dan itibaren yeni tip biyometrik kimlik kartı kullanması gerekmektedir. Eski kimlik kartlarıyla işlem yapılmayacaktır.

1 Doz aşı olanlar PCR TESTİ yapmak zorundadır.

2 Doz aşı olanlar için test zorunlu değildir.
(Aşı kartı oluşturmaları gerekmektedir.)

10 yaşından gün almış çocuklardan 2 doz aşı ve aşı kartı talep edilmektedir. Aşı olmayan 10 yaş üstü çocukların PCR TESTİ yapmaları zorunludur.

Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 

Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Emekli olan misafirlerimizin Emekli kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

GÜRCİSTAN'A (BATUM) GEÇİŞ
Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
Gürcistan'a geçiş için nüfus cüzdanında;  T.C. kimlik numarası bulunması, bebek ve çocuklar dâhil kimliğin fotoğraflı olması zorunludur.
Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan ve fotoğraflı (bebek ve çocuklar dâhil) hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.
Ayrıca hem anne, hem de babası yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.
Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir.  Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
Free shoplardan alışveriş yapabilmek için yurt dışında en az 3 gün kalınması gerekmektedir.
Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

 

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 1.700 TL
Çocuk Başına Tutar: 850 TL
Yurtiçi Turlar