Yurtiçi Turlar
Güneydoğu ( Gap ) Turu 11 - 13 Kasım 2022 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - 1.Yarıyıl Tatil Dönemi
Güneydoğu ( Gap ) Turu 11 - 13 Kasım 2022 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - 1.Yarıyıl Tatil Dönemi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

HAREKET GÜNÜ

  10 KASIM 2022 PERŞEMBE

VAN - BİTLİS - DİYARBAKIR

 

Van’da Saat 23.00'de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak bitlis güzergahında diyarbakır’a hareket.

 

Mola Tesisleri : Buzlu Pınar tesisleri ( Bitlis ) – Veysel Karanide Yol Üstü Tesis Molası

Rota : Van - Diyarbakır ( 360 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 360 km

 

1.GÜN

11 KASIM 2022 CUMA

DİYARBAKIR – ADIYAMAN - NEMRUT DAĞI

 

Veysel Karanı Hazretleri Türbesi Ziyareti. Sabah Diyarbakır da 450 yıllık Tarihi Hasan Paşa Hanında Meşhur Kahvaltıcı Kadri’de ve ya Tarihi Diyarbakır  evinde Kahvaltı yaptıktan sonra Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Hasan Paşa Hani, Sülüklü Han ,Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır Müzesi ve Hazreti Süleyman Camii Gezileri. Mardin Kapı, Yeni Kapı ,Urfa Kapı, Saray Kapı gibi Önemli yerleri Panoramik olarak gördükten sonra yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarını ve en eskisi olan Keçi Burcunu görüyoruz. Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprü Gezisi. Hevsel Bahçeleri seyri. Adıyaman’da  Nemrut Dağına hareket ediyoruz. Siverek Şehir seyri ve Öğle Yemeği. Nemrut Yol ayrımında ( Yalınca – Karadut Köyünde  )  Bizleri bekleyen minibüslere binerek .Yaklaşık yarım saatlik bir minibüs yolculuğu ardından araçlarımızdan ayrılarak yaya olarak Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Doğu Terasında bizleri bekleyen Tanrı heykellerini gördükten sonra. Tören Yolu’nu takip ederek Batı Terasına varıyoruz. güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz sonra bizleri bekleyen minibüslere binerek otelimize hareket ediyoruz.

 

* Adıyaman’da ARSAMES 3*  Otel’de Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan Sabah Kahvaltısı ( Diyarbakır'da 450 yıllık Tarihi Hasan Paşa Hanında Meşhur Kahvaltıcı Kadri’de )

Öğle yemeği : Siverek’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Arsames Otel 3* / Adıyaman

Mola Tesisleri : …… Yol Üstü Tesis Molası

Rota : Diyarbakır – Siverek  (100 km ) Siverek  Adıyaman (110 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 210 km

 

 

 

2.GÜN

12 KASIM 2022 CUMARTESİ 

 ATATÜRK BARAJI – HALFETİ – Ş.URFA – BALIKLI GÖL – GÖBEKLİ TEPE

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.  Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı Gezisi ve Barajı seyir terasından izliyoruz. Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye varıyoruz. Burada tekne Turu yaparak Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rum Kale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rum Kale’yi tekne ile gezdikten sonra Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. Öğle yemeği. Şanlıurfa’da  14 peygamber kabrinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü gördükten sonra. Urfa’nın birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da Serbest zaman.( İs otçular, Demirciler, Bakırcılar, Dokumalar çarşılarında alış veriş) .Dileyenler rehberimiz eşliğinde Kapalıçarşı içindeki Gümrük Han’a yürüyebilirler. Handa dileyen misafirlerimiz otantik kafelerde oturarak hanın keyfini çıkarabilirler, dileyenler ise serbest alışveriş yapabilirler.. Şanlıurfa’da  son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbekli tepe Gezisi.  Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı 12 bin yıllık geçmişi ile dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilen ve üzeri çatı ile kapatılıp canlandırma merkezi yapılan Göbekli tepe. 01 Temmuz  2018 UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne dahil edildi. Viranşehir  Kızıltepe  güzergâhından Mardin’e Hareket.

 

Mardin Airport 4* Otel’de akşam yemeği ve konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle yemeği : Urfa’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği :Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Mardin Airport 4* / Mardin

Mola Tesisleri : …… Yol Üstü Tesis Molası

Rota : Adıyaman - Atatürk Barajı  ( 20 km ). Atatürk Barajı -  Halfeti ( 40 km) Halfeti – Şanlıurfa ( 120  km) Ş.Urfa – Mardin  ( 150  km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 330 km

 

 

 

3.GÜN

13 KASIM 2022 PAZAR

MARDİN  – DAYRUL ZAFARAN MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ – DARA ANTİK KENT – MİDYAT - HASANKEYF

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacak. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Dara Antik Kenti Mardin'in 30 kilometre güneydoğusunda bulunan Oğuz Köyü'nde yer almaktadır. Kültürel açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan dara Antik Kenti zengin tarihi dokulara sahiptir. Mezopotamya kültürüne ait kadim bir kent . Mezopotamya'nın Efes'i Dara Antik Kenti Üç Farklı Dinin Ortak Nekropolü; Süryaniler, Zerdüştler ve Türk Kümbetleri. Antik Kenti, ziyaret edenler için muhteşem bir tarihi gezi imkânı bulacaklardır.15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyri. Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Eski Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman Ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesi’ni gördükten sonra öğlen yemeği. Midyat’a hareket ediyoruz. Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman Alışveriş. Hasankeyf’e  hareket ediyoruz., Ilısu Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf’e varıyoruz. İpek Yolu’nun Dicle üzerindeki geçiş noktası olmasından dolayı Hasankeyf’te; Artuklu, Eyyubi ve Osmanlı izlerini görmek için yeni köprünün yanında fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasankeyf’i seyrettikten sonra. Türkiye’de ilk petrol kuyularının  bulunduğu yerlerin seyri ve  Batman’ı panoramik Şehir Turu Yapıyoruz. Bu gezimizin ardından  Van’a hareket ediyoruz.

* Van’a Dönüş İçin Hareket. Gece yolculuğu yaparak. ( Bitlis – Tatvan Güzergâhında )

 

Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 24.00’da.

Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Mardin’de Serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil Değildir. ( Ekstra )

Mola Tesisleri : Ziyaret Veysel Karanı – Buzlu Pınar – Tesis Molası

Rota : Mardin – Midyat ( 65 ) Midyat – Batman ( 80 km )  Batman – Bitlis  ( 135 km ) Bitlis – Van  ( 170 km )  

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 450 km

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 1.850 TL

ERKEN REZERVASYON 1.600 TL

 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

 

SNG ODA FARKI : 300 TL

 

 

 


 

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR

*Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Minibüs - Midibüs - Otobüs )
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Konaklama Yarım Pansiyon (H.B) - ( Oda kahvaltı ve akşam yemeği )
*Seyahat Sigortası
*Sabah Kahvaltısı ( Tarihi hasan paşa hanında meşhur kahvaltıcı kadri veya tarihi diyarbakır evinde 
)

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR


*Öğle Yemekleri
*Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Dönüş Son Gece Akşam Yemeği            

 

 

 


UYARILAR

Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.
Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir.
Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder. Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.
Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 1.600 TL
Çocuk Başına Tutar: 800 TL
Yurtiçi Turlar