Yurtdışı Turlar
İran Turu 09 - 14 Temmuz 2022 ( 6 Gün 5 Gece ) - Van Çıkışlı ( Kirmanşah - Hamedan - Senendec - Mahabad – Taht-ı Süleyman )
İran Turu 09 - 14 Temmuz 2022 ( 6 Gün 5 Gece ) - Van Çıkışlı ( Kirmanşah - Hamedan - Senendec - Mahabad – Taht-ı Süleyman )
Yetişkin Sayısı (*)
Çocuk Sayısı

 

1.GÜN

9 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ

KAPIKOY ( RAZİ ) SINIR  KAPISI - HOOY -  ŞEMSİ TEBRİZİ – SALMAS - URMİYE - ŞİH TEPESİ - MAHABAD

 

 

Sabah Van’da Saat 08.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan Buluşarak İran’a Hareket ediyoruz.  Kapı köy sınır kapısı ( 90 km ). Kapı koy  Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra İran Hoy  bölgesine geçiyoruz. Hoy’da  Şemsi Tebriz’i hazretlerinin kabri ve doğduğu şehri ziyaret ediyoruz. Hoy turu bitiminde sonra Salmasa doğru hareket. Ediyoruz. Salmas Şehir Gezisi. ve Yerel restoranda öğle yemeği Salmas, İran'ın Batı Azerbaycan Eyaletin şehridir. Urmiye’ye Hareket. Urmiye, İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Urumiye kenti Iran-Irak-Türkiye sınırlarının kesiştiği noktaya yakın en büyük kent.Urmiye’de  Şıh Tepesi ve Panoramik Şehir Gezisi .Mahabad da hareket. Mahabad’da Baraj , Çahar şir. ( Çuar çera – 4 Aslan )  Meydani ve Panoramik Şehir  Gezisini yaptıktan sonra Akşam Yemeği ve Mahabad ’de Akşam konaklama.

 

  • Mahabad ’da Akşam yemeği ve Konaklama.

 

 


Öğlen yemeği : Salmas ’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )


Akşam yemeği : Mahabad  ’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )                    


Konaklama : Tara Otel Otel  4*  /  Mahabad

 

Rota : Van - Kapı koy sınır kapısı ( 90 km ) Kapı koy ( Razi ) sınır kapısı – Hoy ( 65 km  ) Hoy –  Salmas  ( 35 km  ) Salmas – Urmiye ( 100 km ) Urmiye – Mahabad ( 120 km )   

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 410  km

 

 

 

 

 

2.GÜN

10 TEMMUZ 2022 PAZAR

MAHABAD -  TAHTİ SULEYMAN – SENENDEC - MERAGA – BUNAP – MİYANDUAB – ŞAHİNDAJ – TAKAP 

   

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.  Mahabad veya eski adıyla Piranşehr, İran'nın Batı Azerbaycan Eyaleti'nde bir şehir. Urmiye Gölü'nün güneyinde bir vadide yer alır. Bu şehrin sakinleri Kürtçe'nin Sorani lehçesini konuşuyor ve çoğunluğu Sünni Şafi mezhebindendirler. Sabah Mahabad’dan Tahti Suleymana  Hareket ediyoruz. Meraga , Bunap, Miyanduab, Şahindej, Takap üzeri  Tahti Suleymana  varis. Öğle Yemeği . Tahtı Suleyman İran'da tarihi bir turistik yer kale ve tapınak var .Yedi bin yıllık tarihi ve 110 metre derinlikte gol var. Taht-ı Süleyman, İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'nde bulunan arkeolojik bir alandır. Başkent Tahran'ın 400 km. batısında, Urmiye ile Hamedan karayolu üzerinde ve Takab şehri yakınlarında bulunur. 2003 yılında Dünya Mirası Listesi'ne alınan site, Zerdüşt ateş tapınağı kalıntıları içerir. Yoga Dünyada 3 yerde var ( İran – Mısır – S.Arabistan ) Tahtı Süleyman gezisinden sonra  Senendec  de hareket. Akşam Yemeği ve Senendec  de  Konaklama.

 

  • Senendec 'de Akşam yemeği ve konaklama

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.


Öğlen yemeği : Takap ta  serbest olarak alınıyor. Ekstra


Akşam yemeği : Senendec  ’de serbest olarak alınıyor. Ekstra                    


Konaklama : Sadi Otel - Senendec  Otel  4*  /   Senendec

 

Rota :  Mahabad  - Tahti Suleyman (   300  km  ) – Taht-ı Suleyman – Senendec (  200    km ) 

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 500  km

 

.

 

 

 

3.GÜN

11 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ

SENENDEC - URAMAN BÖLGESİ – MERİVAN BÖLGESİ - KİRMANŞAH

 

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimiz tamamlıyoruz. Senendec, İran'ın Kürdistan Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1480 metre Tahran'a uzaklığı ise 512 km'dir. Şehir nüfusunun büyük çoğunluğu Kürtler'den oluşmaktadır. Senendec de Kurt Evi ve  Senendec  şehir gezisinden sonra ..Uraman  bölgesine  Hareket . Uraman Takht, İran'ın Kürdistan Eyaletidir. Uraman Takht Kırsal Bölgesi'nde bir şehirdir. Uraman bölgesindeki doğa güzelliğinden gezisinden sonra  Merivana hareket . Merivan, İran'ın Kürdistan Eyaleti'nde bir  şehirdir. Şehir Irak sınırına yakın bir bölgede kuruludur..Nüfusun genelini Kürtlerdir. Merivan da doğal güzellik  bölgesi Gezisinde sonra  Kirmanşah a hareket . Akşam Yemeği ve Kirmanşah’ da Konaklama.

 

  *     Kırmanşah da Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

 

Öğlen yemeği :  Merivan da Serbest olarak alınıyor. Ekstra

 

Akşam yemeği : Kirmanşah ’da serbest olarak alınıyor.

 

Konaklama :  Tahti Cemşit Otel -- Parsian Otel    4* - 5* Otel Kirmanşah

 

Rota :  Senendec - Uraman  (  160  km ) – Uraman - Merivan  (  70   km ) Merivan – Kırmanşah  ( 200  km )

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 430  km

 

 

 

 

4.GÜN

12 TEMMUZ 2022 SALI

İRMANŞAH - PALANGAN KOYU – HEMEDAN

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimiz tamamlıyoruz. Kirmanşah, İran'ın batısında büyük çoğunluğunu Kürt nüfusun oluşturduğu Kirmanşah Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Kent, başkent Tahran'dan 525 km., Irak sınırına 120 km. uzaklıktadır. Kırmanşah  şehir gezisinde Bisutin , Tag bostan , Yunan heykeli ve tekye  gezisinden sonra  öğle yemeği. Palangan köyüne hareket. Kirmanşah Palangan 125 km. Palangan köyü  İran'ın Kürdistan Eyaleti, Kamyaran  İlçesi'nin Merkez Bölgesi'ndeki Zhavehrud Kırsal Bölgesi'nde bir köydür. Palangan'da bir evin çatısı üst evin avlusu olarak hizmet eder. İran’ın en Otantik bir koyudur.  Hemedena hareket .  Akşam  Hemedan da  da  Konaklama.

 

 

  •  Hemedan da  Akşam yemeği ve Konaklama

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

 

Öğlen yemeği :  Kirmanşah da Serbest olarak alınıyor. Ekstra

 

Akşam yemeği : Hemedan ’da serbest olarak alınıyor.

 

Konaklama : Hamedan Bouali OtelBaba taher Oteli  .4* Otel Hemedan da     

 

Rota : Kirmanşah – Palangan koyu  (  125   km ) Palan Köyü – Hemadan ( 65  km )  

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 190 km

 

 

 

 

5.GÜN

13 TEMMUZ 2022 ÇARŞAMBA

HEMEDAN – ZENCAN – TEBRİZ – ŞAH GÖLÜ

 

 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Hemedan, İran'ın aynı isimli Hemedan Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehir. Şehrin eski Farsça ismi Hegmetane, antik Yunanca'da ise Ekbatan'dır. Hamedan Sadece İran’ın değil; dünyanın da en eski şehirlerinden biri olan Ecbatana, Old Persian adıyla ülkenin kuzeybatısında yer alıyor. En eski İran şehirlerinden biri olmasının yanı sıra; aynı zamanda Hamedan‘ın en büyük antik şehirlerden biri olduğuna inanılıyor. Ayrıca antik Yunan tarihçisi Herodot; M.Ö. 1100 yılında Asurlular tarafından işgal edilmesi muhtemel kentle ilgili yazısında, buranın 700’lü yılların başında Medes’in başkenti olduğundan bahsetmektedir. Pek çok tarihi değer ve kalıntıya ev sahipliği yapan kentin ana sembolleri; Gence Yazıtı, İbn-i Sina Anıtı ve Baba Taher Anıtı‘dır.. Hamadan gezisinde  Tapınaklar, İbn-i sına anıtı , İlk Pagtaht, Hanlar ve Ali sadri mağarası gezisinden sonra öğle yemeği .Öğleden sonra saat 17.00 Zencan  üzeri Tebriz’e  hareket. Tebriz’de  El Gölü ( Şah Gölü ) Gezisi. Akşam  Tebriz  da Konaklama.

 

  • Tebriz’de Akşam yemeği ve Konaklama.

 

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

 

Öğlen yemeği : Hemedan ’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra

 

Akşam yemeği : Tebriz ’de serbest olarak alınıyor.

 

Konaklama :  Tebriz  4 *  Otel  /   Tebriz    

 

Rota : Hemadan – Zencan  ( 270  km ) – Zencan – Tebriz ( 300   km ) 

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 570 km

 

 

 

 

6.GÜN

14 TEMMUZ 2022 PERŞEMBE

TEBRİZ - KAPALI ÇARŞİ –- GÖK MESCİDİ – ARK - HOY – RAZİ ( KAPI KOY ) SINIR KAPISI - VAN

   

 

Sabah erken 06.00 da  Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz’i gezisi. Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun % 99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf, adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşfedeceksiniz. Tebriz turumuz da Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyarın Kabrinin  Bulunduğu Makberetüş - Şuera ( Şairler Kabristanlığı ) Ziyareti, Gök Mescidi, Cuma Mescidi ve  Ark Gezisi. Tebriz Kapalı  Çarşısı En Önemli Kapalı Alışveriş Merkezi Olarak Kabul Edilen ve bir Kilometrekare Büyüklüğünde  İçinde Küçük Çarşıların ve 20 Kervansarayın Bulunduğu Tarihi Çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkandan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halılarını  bulabilirsiniz. Saat 12.00 de Tebriz den Van’a doğru hareket ediyoruz. Hoy Razi  ( Kapı köy  ) sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Van bölgesine geçiyoruz .Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 17.00’da.

 

  • Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. 

 

 

Konaklama : Dikkat bu gece otel konaklaması yoktur.

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

 

Öğlen yemeği : Van’da  Serbest olarak alınıyor. Ekstra

 

Akşam yemeği : Van’da serbest olarak alınıyor. Ekstra

 

Rota :  Tebriz – Hoy - Razi ( Kapi köy ) sınır Kapsı ( 215 km ) Kapı köy sınır kapısı – Van ( 90 km ) – Tebriz - Van  6 saat.

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 305 km

 

 

 

 

 

 

KİŞİ BAŞI FİYAT 7.000 TL 

ERKEN REZERVASYON FİYAT 6.000 TL


 

TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
... TL ... TL ... TL ... TL ... TL ... TL

     

SNG ODA FARKI : 1.500 TL

 

 

Tur Fiyatlandırma
Yetişkin Başına Tutar: 6.000 TL
Çocuk Başına Tutar: 0 TL
Yurtdışı Turlar